شنبه, 30 تیر,1403

رنگ متن

مدیرکل دفتر هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت: آموزش نیروی انسانی مهمترین هدف وزارت نفت در ایجاد سلامت اداری است

مدیرکل دفتر هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت:  آموزش نیروی انسانی مهمترین هدف وزارت نفت در ایجاد سلامت اداری است

مدیرکل دفتر هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت:

آموزش نیروی انسانی مهمترین هدف وزارت نفت در ایجاد سلامت اداری است

مدیرکل دفتر هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت، با تاکید بر آموزش مستمر کارکنان اداری، تاکید کرد: یکی از اصلی‌ترین عوامل بروز تخلفات اداری در کشور، عدم آشنایی کارکنان به مسائل اداری و قوانین و مقررات است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، علیرضا علیان‌نژاد، نماینده وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت، امروز در جلسه هم‌اندیشی راهکارهای کاهش تخلفات اداری که با حضور مدیران شرکت‌های تابعه صنعت نفت مستقر در زنجان به میزبانی شرکت گاز استان زنجان برگزار شد، ضمن عرض تسلیت و گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله رئیسی و همراهان انقلابی ایشان، اظهار داشت: حضور مردم در مراسم تشیع شهدای خدمت علاوه بر شکست دشمنان در ایجاد طرح یاس و ناامیدی و عدم رضایتمندی مردم ایران اسلامی از نظام و انقلاب، مهر تاییدی بر اقتدار و سربلندی نظام جمهوری اسلامی و قدردانی از خدمات بی وقفه و خستگی ناپذیر هیات دولت و در رأس آن شهید جمهور آیت الله رئیسی بود.

وی با تاکید بر استفاده از فرصت خدمت در راه گره گشایی و خدمات رسانی به مردم، افزود: مردم با حضور در میدان نشان دادند که قدردان نظام و انقلاب و خدمتگذاران خود هستند و در قبال آن، وظیفه همه مسئولان این است که باید از فرصت و زمان ایجاد شده در راه خدمت رسانی به مردم و ایجاد رضایتمندی آنان استفاده کنند.

مدیرکل دفتر هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت، در بخش دیگری از سخنان خود، هدف از برگزاری جلسه هم اندیشی را کاهش تخلفات اداری در شرکت‌های تابعه وزارت نفت خواند و اذعان داشت: بسیاری از تخلفات اداری حاصل عدم آگاهی کارکنان اداری است و آموزش می‌تواند از بروز بسیاری از تخلفات پیشگیری کند.

وی ایجاد بسترهای آموزشی، ارتقاء آگاهی و توانمندی کارکنان را از مهمترین راهکارهای پیشگیری از بروز تخلفات خواند و تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر پرونده های تخلفاتی در وزارت نفت به علت عدم آشنایی کامل کارکنان به قوانین و مقررات بوده که به صورت غیرعمد صورت گرفته است، برگزاری دوره‌های آموزش نه‌تنها هزینه نیست؛ بلکه مصادف با سرمایه‌گذاری و ایجاد سلامت اداری نیز هست.

وی در ادامه با تاکید براینکه مسئولان شرکت‌های تابع وزارت نفت باید با حفظ حرمت و کرامت انسانی در راستای حل مشکلات مردم و کارکنان مجموعه تلاش کنند، خاطر نشان کرد: در کنار آموزش و پیشگیری از تخلفات، حفظ و نگهداشت نیروی انسانی از سیاست مهم شخص وزیر است .

علیان‌نژاد شناخت بسترهای فساد در پیشگیری و مقابله با تخلفات اداری را بسیار مهم و ضروری دانست و افزود: با توجه به آسیب شناسی‌های انجام شده شاخص‌ترین موارد تخلفات اداری در وزارت نفت در بسترهایی همچون مناقصات، واگذاری‌ها، اجرای پروژه‌ها، قاچاق سوخت و…  انجام می شود؛ که نظارت مستمر، آموزش، برنامه‌ریزی و استفاده بهینه از فرصت‌ها، راهکارهای مناسب برای جلوگیری از بروز مسائل در گلوگاه‌های تخلفاتی است.

مدیرکل دفتر هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت در پایان، تصدی بیش از یک شغل را از دیگر تخلفات خواند و افزود:یکی از تخلفات شایع که دستگاه‌های نظارتی هم به این موضوع ورود پیدا کرده‌اند، بحث تصدی بیش از یک شغل است، قانون‌گذار این مورد را ممنوع اعلام کرده و برای آن مجازات انفصال از ۶ ماه تا یک سال تعیین کرده است.

گفتنی است، در طول برگزاری این نشست، مدیران شرکت‌های تابعه صنعت نفت مستقر در استان زنجان نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

 

 

  • تاریخ انتشار :
  • 23 خرداد 1403
  • واحد روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
کسب عنوان روابط عمومی برتر توسط شرکت گاز استان زنجان در سفر هیات دولت به استان در سال 1402
کسب عنوان روابط عمومی برتر توسط شرکت گاز استان زنجان در سفر هیات دولت به استان در سال 1402 روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان در اختتامیه جشنواره روابط عمومی‌های برتر دستگاه‌های اجرایی استان در سال ۱۴۰۲ در بخش سفر هیات دولت به استان زنجان رتبه‌ برتر را کسب نمود.
1403/04/24
معاون وزیر نفت در امور گاز تأکید کرد؛ نقش مهم حراست در پایدار نگاه داشتن روند ارائه خدمت در شرکت ملی گاز ایران
معاون وزیر نفت در امور گاز تأکید کرد؛  نقش مهم حراست در پایدار نگاه داشتن روند ارائه خدمت در شرکت ملی گاز ایران سازمان حراست شرکت ملی گاز ایران با بهره‌مندی از سرمایه انسانی کارآمد و پرتلاش در سراسر کشور، توانسته نقش خود را به خوبی ایفا و در این راستا تأثیر بسزایی در پایداری روند ارائه خدمات شرکت ملی گاز ایران ...
1403/04/23
دانش‌آموزان سفیران شرکت گاز در امر بهینه سازی مصرف گاز هستند
دانش‌آموزان سفیران شرکت گاز در امر بهینه سازی مصرف گاز هستند رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان گفت: دانش‌آموزان با دریافت آموزش‌های لازم در خصوص بهینه سازی مصرف گاز به عنوان سفیران شرکت، مجری طرح بهینه سازی مصرف گاز در خانواده‌ها عمل می‌کند.
1403/04/20
معاون وزیر نفت در امور گاز خبر داد؛ حمایت ۸ هزار میلیارد تومانی شرکت ملی گاز ایران از نیروگاه‌های تجدیدپذیر
معاون وزیر نفت در امور گاز خبر داد؛  حمایت ۸ هزار میلیارد تومانی شرکت ملی گاز ایران از نیروگاه‌های تجدیدپذیر به‌منظور حمایت از سرمایه‌گذاری در توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان حواله صرفه‌جویی گازطبیعی توسط شرکت ملی گاز ایران صادر شده است.
1403/04/20
در 3 ماهه امسال؛ بیش از یک‌هزار نفر در برنامه‌های ورزشی شرکت گاز زنجان شرکت کردند
در 3 ماهه امسال؛  بیش از یک‌هزار نفر در برنامه‌های ورزشی شرکت گاز زنجان شرکت کردند مسئول امور ورزش شرکت گاز استان زنجان از برگزاری برنامه‌های ورزشی برای یک‌هزار و 100 نفر از کارکنان و فرزندان کارکنان شرکت گاز زنجان خبر داد.
1403/04/19
نخستین همایش بازنشستگان صنعت گاز استان زنجان برگزار شد
نخستین همایش بازنشستگان صنعت گاز استان زنجان برگزار شد نخستین همایش بازنشستگان صنعت گاز استان زنجان 12 تیر ماه مصادف با روز خانواده و تکریم بازنشستگان با حضور بازنشستگان و همسران محترمشان در هتل پیام زنجان برگزار شد.
1403/04/16
در طول خدمت دولت سیزدهم انجام شد؛ اجرای بیش از یک هزار و 100 کیلومتر شبکه گاز در استان زنجان
در طول خدمت دولت سیزدهم انجام شد؛  اجرای بیش از یک هزار و 100 کیلومتر شبکه گاز در استان زنجان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به دستاوردهای دولت شهید جمهورآیت الله رئیسی وخدمات بی وقفه و خستگی ناپذیر ایشان به کشور گفت: در دوره خدمت دولت سیزدهم بیش از یک هزار و 100 کیلومتر شبکه تغذیه و ت ...
1403/04/13
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در آیین رونمایی از بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست و آغاز معاملات گواهی صرفه‌جویی گاز در بورس انرژی؛ بهینه‌سازی انرژی باید به گفتمان فراگیر ملی تبدیل شود
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در آیین رونمایی از بازار بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست و آغاز معاملات گواهی صرفه‌جویی گاز در بورس انرژی؛  بهینه‌سازی انرژی باید به گفتمان فراگیر ملی تبدیل شود مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این‌که بهینه‌سازی انرژی باید به یک گفتمان فراگیر ملی تبدیل شود، گفت: اگر این امر محقق شود، می‌توانیم به نتیجه‌ای مطلوب در این زمینه دست پیدا کنیم.
1403/04/13
s