چهار شنبه, 16 آذر,1401

رنگ متن

عوارض گازرسانی و مالیات بر ارزش افزوده

نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده :

( گاز بها+ آبونمان+ بیمه)*نرخ مالیات بر ارزش افزوده

-         نرخ مالیات برارزش افزوده سال 1394 معادل 9%‌می باشد

قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و چگونگی برقراری و وصول عوارض و سایر وجوه از تولید کنندگان کالا ، ارائه دهندگان خدمات و کالاهای وارداتی

ماده ۴ـمالیات و عوارض دریافتی از برخی خدمات به شرح زیر تعیین می‌گردد:
الف ـ خدمات مخابراتی از قبیل آبونمان تلفن‌های ثابت و همراه، کارکرد مکالمات داخلی و خارجی، خدمات بین‌المللی، کارت‌های اعتباری معادل شش درصد (۶%) قیمت خدمات (پنج درصد (۵%) مالیات و یک درصد (۱%) عوارض).
ب ـ واگذاری خطوط تلفن همراه معادل بیست درصد (۲۰%) قیمت واگذاری (به عنوان مالیات).
ج ـ برق و گاز مصرفی مشترکین (به اسثتناء مصارف صنعتی، معدنی و کشاورزی) و همچنین آب مصرفی مشترکین در حوزه استحفاظی شهرها سه درصد (۳%) بهای مصرفی آنها (به عنوان عوارض).
د ـ خدمات هتل، متل، مهمانسرا، هتل آپارتمان، مهمان‌پذیر، مسافرخانه، تالارها و باشگاه‌ها دو درصد (۲%) هزینه (به عنوان عوارض).
هـ ـ حمل و نقل برون شهری مسافر در داخل کشور با وسایل زمینی، ریلی، دریایی و هوایی پنج درصد (۵%) بهای بلیط (به عنوان عوارض).

قانون مالیات بر ارزش افزوده مشتمل بر پنجاه و سه ماده و چهل و هفت تبصره در جلسه 17/2/1387 کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طبق اصل 85 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب شده است

اده 14- مأخذ محاسبه مالیاتی ، بهای کالا یا خدمات مندرج در صورتحساب خواهد بود . در مواردی که صورتحساب موجود نباشد و یا از ارائه آن خوداری شود و یا به موجب اسناد و مدارک مثبته احراز شود که ارزش مندرج در آنها واقعی نیست ، مأخذ محاسبه مالیات بهای روز کالا یا خدمت به تاریخ روز تعلق مالیات میباشد

ماده 16 _ نرخ مالیات بر ارزش افزوده یک و نیم درصد (5/1%) می باشد

ماده 51-از اول ماه پس از تاریخ تصویب این قانون ، مالیات موضوع بند هـ ماده 3 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و چگونگی برقراری و وصول عوارض و سایر وجوه از تولید کنندگان کالا ارایه دهندگان خدمات و کالاهای وارداتی مصوب 1381 و اصلاحیه بعدی آن ، حذف و عوارض موضوع این بند قانون مذکور به یک و نیم درصد ( 5/1 ) اصلاح می گردد...

نرخ مالیات بر ارزش افزوده سال 95

قائم مقام سازمان امور مالیاتی، نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال ۹۵ را ۹ درصد اعلام کرد و گفت: این نرخ در لایحه بودجه ۹۵ تغییری نخواهد کرد.قاسم پناهی با اعلام اینکه نرخ مالیات بر ارزش افزوده در لایحه بودجه سال ۹۵ نسبت به لایحه بودجه سال ۹۴ تغییری نخواهد کرد، افزود: سازمان امور مالیاتی با توجه به این امر پیشنهادی تاکنون در این زمینه ارائه نکرده است.وی تاکید کرد: نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال ۹۴ به میزان ۹ درصد است که در سال ۹۵ هم ۹ درصد خواهد بود و هیچ بحثی درباره تغییر این نرخ مطرح نیست.


  • تاریخ انتشار :
  • 13 اردیبهشت 1395
  • واحد روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان
آخرین اخبار
با راه اندازی سامانه 1594 صورت گرفت؛ متنوع سازی و شتاب بخشی به خدمات غیرحضوری گاز زنجانی ها
با راه اندازی سامانه 1594 صورت گرفت؛  متنوع سازی و شتاب بخشی به خدمات غیرحضوری گاز زنجانی ها مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه؛ با معرفی سامانه های خدمات غیر حضوری در قالب سامانه های اینترنتی و تلفنی؛ در صدد دسترسی راحت تر مشترکین به خدمات گاز زنجان هستیم؛ از راه اندازی و بهره ب ...
1401/09/16
افزایش 10 درصدی مصرف گاز زنجانی‌ها
افزایش 10 درصدی مصرف گاز زنجانی‌ها با کاهش دما و سرمای حاکم در استان زنجان؛ مصرف گاز به بیش از ۱۱ میلیون مترمکعب افزایش یافت.
1401/09/16
رصد 24 ساعته گاز زنجان برای استمرار گازرسانی ایمن
رصد 24 ساعته گاز زنجان برای استمرار گازرسانی ایمن مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از فعّالیّت شبانه روزی و اندازه گیری دقیق فشار گاز مصرفی و برقراری جریان مستمر گاز طبیعی؛ با استقرار ۲۴ ساعته کشیک های زمستانی در زنجان خبر داد.
1401/09/12
همزمان با هفته بسیج؛ بسیجیان گاز زنجان؛ طرح «پایش مصرف گاز ادارات» استان را آغاز کردند
همزمان با هفته بسیج؛  بسیجیان گاز زنجان؛ طرح «پایش مصرف گاز ادارات» استان را آغاز کردند مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در راستای مدیریت انرژی و مصرف بهینه گاز؛ با مشارکت بسیجیان این شرکت؛ مصرف گاز درادارات ودستگاههای اجرایی استان پایش و کنترل می شود.
1401/09/09
همزمان با هفته بسیج؛ بسیجیان گاز زنجان؛ طرح «پایش مصرف گاز ادارات» استان را آغاز کردند
همزمان با هفته بسیج؛  بسیجیان گاز زنجان؛ طرح «پایش مصرف گاز ادارات» استان را آغاز کردند مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در راستای مدیریت انرژی و مصرف بهینه گاز؛ با مشارکت بسیجیان این شرکت؛ مصرف گاز درادارات ودستگاههای اجرایی استان پایش و کنترل می شود.
1401/09/09
رئیس شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران در زنجان: توجه جدّی به غنای محتوایی؛ راهبرد فرهنگی شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران در سال جاری است
رئیس شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران در زنجان:  توجه جدّی به غنای محتوایی؛ راهبرد فرهنگی شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران در سال جاری است حجت الاسلام سید مهدی حائری زاده در بازید استانی خود؛ با حضور در جلسه شورای اقامه نماز استان زنجان بر ضرورت بازآفرینی و توجه جدّی شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران بر تولید و غنای محتوایی در حوزه نما ...
1401/09/07
برپایی میز خدمت و پاسخگویی مدیرعامل شرکت گاز استان در مصلی نماز جمعه زنجان
برپایی میز خدمت و پاسخگویی مدیرعامل شرکت گاز استان در مصلی نماز جمعه زنجان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با حضور در میز خدمت مستقر در نماز جمعه شهر زنجان به طور مستقیم با مردم گفتگو کرد.
1401/09/07
نماینده گاز زنجان؛ مقام دوم مسابقات قرآن کریم شرکت ملی گاز ایران را کسب کرد
نماینده گاز زنجان؛ مقام دوم مسابقات قرآن کریم شرکت ملی گاز ایران را کسب کرد محمد مهدی یوسفی؛ نماینده گاز زنجان در بیست و سومین دوره مسابقات قرآن کریم شرکت ملی گاز ایران؛ ویژه فرزندان که با عنوان «بهار در بهار» برگزار شد؛ موفق شد مقام دوم رشته ترتیل را بدست آورد.
1401/09/07
s