چهار شنبه, 16 آذر,1401

رنگ متن

تاریخچه

آغاز کشف گاز طبیعی به هزاران سال پیش بر می گردد. از نوشته های تاریخ نویسان کهن چنین بر می آید که ایرانیان در استفاده از گاز و سایر مشتقات نفتی بر دیگر اقوام جهان پیشی داشته اند. به عنوان مثال وجود بقایای آتشکده ها و معابد ، نظیر: آتش جاودانی نزدیک کرکوک که به مشعل بخت النصر معروف بود و نزدیک یک مخزن گاز طبیعی قرار داشت. همچنین بقایای معابد زرتشتیان در نزدیک مسجد سلیمان و روایات تاریخی از آتش جاودانی آتشکده آذرگشنسب در تخت سلیمان استان آذربایجان غربی، گواه این مدعاست.

کشور جمهوری اسلامی ایران با داشتن ۶۱/۲۹ تریلیون مترمکعب ذخایر گاز طبیعی ، معادل ۱۸درصد کل ذخایر گاز طبیعی دنیا ، ۵۱درصد ذخایر گاز خاورمیانه و ۴۰درصد از کل ذخایر گاز کشورهای صادر کننده نفت (اوپک)را دارا می باشد.

شرکت ملی گاز ایران نیز به عنوان متولی اصلی صنعت گاز در کشور در دی ماه سال ۱۳۴۴ تأسیس گردید که به تبع سیاست های کلان در بخش انرژی کشور، اهداف خود را برنامه ریزی و در راستای استفاده بهینه از گاز طبیعی به عنوان محور توسعه ، همچنین آسایش و رفاه مردم ، رشد صنعت ، حفظ محیط زیست و صیانت از گاز طبیعی به عنوان سرمایه ملی و افزایش روزافزون سهم سبد انرژی گام بر می دارد.

شرکت گازاستان زنجان نیز در مسیر تحقق اهداف عالیه فوق و مقاصد شرکت ملی گاز ایران ، به عنوان یک شرکت مستقل مسئولیت گازرسانی به شهرها ، روستاها ، شهرک های صنعتی و صنایع ، احداث ساختمان های اداری و تعمیرات و نگهداری تأسیسات و تجهیزات گازرسانی در استان و تأمین گاز مصرفی مشترکین خانگی ، تجاری و صنعتی را عهده دار می باشد. 

شرکت گاز استان زنجان فعالیت خود را از سال ۱۳۶۷ با مسئولیت منطقه ۳ تهران به صورت ناحیه ای آغاز کرده و پس از ۱۰ سال فعالیت ، طی نامه شماره ۱۴۶۱۲۶ مورخ ۲۹/۹/۱۳۷۷ در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده و در تاریخ ۱۴/۶/۱۳۷۸ بصورت شرکت سهامی خاص تأسیس گردید. فعالیت مستقل شرکت با استقرار هیئت مدیره و مدیر عامل در مرکز استان زنجان ، در راستای تمرکز زدایی اداری ، تسریع در ارائه خدمات به متقاضیان ، به روز نمودن تصمیمات و ایجاد تحول در ساختار مدیریت کشور ، به منظور پاسخ گویی و همچنین کسب رضایت مشترکین و مراجعین محترم صورت پذیرفته است.

  • تاریخ انتشار :
  • 1 آبان 1401
  • واحد روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان
آخرین اخبار
با راه اندازی سامانه 1594 صورت گرفت؛ متنوع سازی و شتاب بخشی به خدمات غیرحضوری گاز زنجانی ها
با راه اندازی سامانه 1594 صورت گرفت؛  متنوع سازی و شتاب بخشی به خدمات غیرحضوری گاز زنجانی ها مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه؛ با معرفی سامانه های خدمات غیر حضوری در قالب سامانه های اینترنتی و تلفنی؛ در صدد دسترسی راحت تر مشترکین به خدمات گاز زنجان هستیم؛ از راه اندازی و بهره ب ...
1401/09/16
افزایش 10 درصدی مصرف گاز زنجانی‌ها
افزایش 10 درصدی مصرف گاز زنجانی‌ها با کاهش دما و سرمای حاکم در استان زنجان؛ مصرف گاز به بیش از ۱۱ میلیون مترمکعب افزایش یافت.
1401/09/16
رصد 24 ساعته گاز زنجان برای استمرار گازرسانی ایمن
رصد 24 ساعته گاز زنجان برای استمرار گازرسانی ایمن مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از فعّالیّت شبانه روزی و اندازه گیری دقیق فشار گاز مصرفی و برقراری جریان مستمر گاز طبیعی؛ با استقرار ۲۴ ساعته کشیک های زمستانی در زنجان خبر داد.
1401/09/12
همزمان با هفته بسیج؛ بسیجیان گاز زنجان؛ طرح «پایش مصرف گاز ادارات» استان را آغاز کردند
همزمان با هفته بسیج؛  بسیجیان گاز زنجان؛ طرح «پایش مصرف گاز ادارات» استان را آغاز کردند مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در راستای مدیریت انرژی و مصرف بهینه گاز؛ با مشارکت بسیجیان این شرکت؛ مصرف گاز درادارات ودستگاههای اجرایی استان پایش و کنترل می شود.
1401/09/09
همزمان با هفته بسیج؛ بسیجیان گاز زنجان؛ طرح «پایش مصرف گاز ادارات» استان را آغاز کردند
همزمان با هفته بسیج؛  بسیجیان گاز زنجان؛ طرح «پایش مصرف گاز ادارات» استان را آغاز کردند مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در راستای مدیریت انرژی و مصرف بهینه گاز؛ با مشارکت بسیجیان این شرکت؛ مصرف گاز درادارات ودستگاههای اجرایی استان پایش و کنترل می شود.
1401/09/09
رئیس شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران در زنجان: توجه جدّی به غنای محتوایی؛ راهبرد فرهنگی شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران در سال جاری است
رئیس شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران در زنجان:  توجه جدّی به غنای محتوایی؛ راهبرد فرهنگی شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران در سال جاری است حجت الاسلام سید مهدی حائری زاده در بازید استانی خود؛ با حضور در جلسه شورای اقامه نماز استان زنجان بر ضرورت بازآفرینی و توجه جدّی شورای اقامه نماز شرکت ملی گاز ایران بر تولید و غنای محتوایی در حوزه نما ...
1401/09/07
برپایی میز خدمت و پاسخگویی مدیرعامل شرکت گاز استان در مصلی نماز جمعه زنجان
برپایی میز خدمت و پاسخگویی مدیرعامل شرکت گاز استان در مصلی نماز جمعه زنجان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با حضور در میز خدمت مستقر در نماز جمعه شهر زنجان به طور مستقیم با مردم گفتگو کرد.
1401/09/07
نماینده گاز زنجان؛ مقام دوم مسابقات قرآن کریم شرکت ملی گاز ایران را کسب کرد
نماینده گاز زنجان؛ مقام دوم مسابقات قرآن کریم شرکت ملی گاز ایران را کسب کرد محمد مهدی یوسفی؛ نماینده گاز زنجان در بیست و سومین دوره مسابقات قرآن کریم شرکت ملی گاز ایران؛ ویژه فرزندان که با عنوان «بهار در بهار» برگزار شد؛ موفق شد مقام دوم رشته ترتیل را بدست آورد.
1401/09/07
s