شنبه, 02 تیر,1403

رنگ متن

معاون وزیر نفت تأکید کرد: اهمیت وصول مطالبات در تکمیل طرح‌­های توسعه‌ای کشور

معاون وزیر نفت تأکید کرد:  اهمیت وصول مطالبات در تکمیل طرح‌­های توسعه‌ای کشور

مجید چگنی با تأکید بر اتخاذ رویکرد جهادی برای وصول بدهی مشترکین با اولویت ابربدهکاران؛ وصول مطالبات را اقدامی مهم در راستای تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای کشور و تأمین رفاه عمومی برشمرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران؛ دومین جلسه کمیته ویژه وصول مطالبات در سال جاری با حضور اعضاء و به ریاست مجید چگنی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، روز چهارشنبه 5 اردیبهشت­‌ماه در سالن جلسات ساختمان شهدای گاز برگزار شد.

در این جلسه که با هدف ارایه گزارش وضعیت مطالبات شرکت‌های گاز استانی در سال گذشته و بررسی چالش‌ها و تمهیدات پیش­‌بینی شده برای سال جاری در ساختمان شرکت ملی گاز ایران برگزار شد علاوه بر اعضای کمیته، مدیران­‌عامل و مدیران مالی شرکت­‌های گاز استان­‌های، بوشهر، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و هرمزگان حضور داشتند.

در ابتدای جلسه مجید چگنی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ضمن اشاره به نقش مهم وصول مطالبات در راستای تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای کشور و تأمین رفاه عمومی بر اتخاذ رویکرد جهادی برای وصول بدهی مشترکین با اولویت ابربدهکاران تأکید کرد و گفت: ارائه مستمر خدمات دولت، رونق اقتصادی کشور در طرح‌ها و پروژه‌های زیرساختی، منوط به تأمین منابع مالی است و یکی از اجزای مطلوب مصادیق آن توجه به وصول مطالبات است.

معاون وزیر نفت در ادامه افزود: مدیران­‌عامل شرکت­‌های گاز استانی به ­عنوان رئیس کمیته وصول مطالبات در استان و مدیران مالی این شرکت‌ها به عنوان دبیر کمیته، اهتمام ویژه‌­ای به تحقق وصول مطالبات داشته باشند.

در ابتدای جلسه سید محمدحسین حسینی، مدیر مالی شرکت ملی گاز ایران، گزارشی از فرآیند وصول مطالبات ارایه و اقدامات حوزه مالی شرکت در این خصوص را تشریح کرد.

مسلم رحمانی، مدیرهماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، به عنوان دومین سخنران جلسه، ضمن ارایه گزارشی از وضعیت مطالبات شرکت افزود: وصول مطالبات و بهینه­‌سازی مصرف از اولویت‌های شرکت ملی گاز ایران است و بی‌­تردید حصول به نتیجه در این فرآیند با سختی و مشکلاتی همراه است.

وی افزود: کمک به بخش مولد اقتصاد کشور با هدف جهش تولید، دغدغه جدی شرکت ملی گاز ایران است. ولی در صورت عدم همراهی صنایع در پرداخت مطالبات؛ شرکت در خدمات­‌رسانی با مشکل مواجه خواهد شد.

در ادامه این جلسه مدیران­‌عامل شرکت‌های گاز استانی ضمن بیان گزارشی از وضعیت وصول مطالبات در حوزه مأموریتشان پیشنهادهایی در خصوص تسهیل در این امر ارائه دادند.

شایان ذکر است کمیته ویژه وصول مطالبات، برای هماهنگی و با هدف اتخاذ تصمیم جهت اخذ بدهی از مشترکان به وبژه بدهکاران عمده تشکیل شده که طی جلسات مستمر با رصد اقدامات شرکت‌های تابعه تمهیدات لازم اندیشیده و هماهنگی‌های لازم را به منظور تسهیل فرآیند مذکور فراهم می‌­کند.

  • تاریخ انتشار :
  • 8 اردیبهشت 1403
  • واحد روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
در سال 1402صورت گرفت؛ بخشودگی 680 میلیون تومان گاز بهای مدارس استان زنجان
در سال 1402صورت گرفت؛   بخشودگی 680 میلیون تومان گاز بهای مدارس استان زنجان مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از بخشودگی 680 میلیون تومانی گاز بهای مدارس استان زنجان به علت رعایت اصول صحیح مصرف خبر داد.
1403/03/30
با حضور معاون وزیر نفت در امور گاز صورت گرفت؛ آغاز عملیات احداث تأسیسات تولید و ذخیره‌سازی روزمینی گازطبیعی مایع در یک واحد صنعتی بزرگ کشور
با حضور معاون وزیر نفت در امور گاز صورت گرفت؛  آغاز عملیات احداث تأسیسات تولید و ذخیره‌سازی روزمینی گازطبیعی مایع در یک واحد صنعتی بزرگ کشور پروژه احداث تأسیسات تولید و ذخیره‌سازی گازطبیعی مایع (LNG) که برای نخستین بار در سطح کشور در استان یزد اجرایی می‌شود، از دستاوردهای بسیار مهم و راهبردی دولت سیزدهم است.
1403/03/30
مدیرکل دفتر هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت نفت به مقام شهدای گمنام زنجان ادای احترام کرد
مدیرکل دفتر هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت نفت به مقام شهدای گمنام زنجان ادای احترام کرد علیرضا علیان‌نژاد، مدیرکل دفتر هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت نفت به همراه مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان و هیأت‌ همراه با حضور در مرقد مطهر شهدای گمنام در (مجموعه گاوازنگ زنجا ...
1403/03/27
پیام تبریک مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت عید سعید قربان
پیام تبریک مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت عید سعید قربان رحیم سلیمانی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با انتشار پیامی فرارسیدن عید سعید قربان را به مسلمانان جهان تبریک گفت.
1403/03/27
در سال گذشته صورت گرفت؛ برگزاری 56 ملاقات مردمی در شرکت گاز زنجان
در سال گذشته صورت گرفت؛  برگزاری 56 ملاقات مردمی در شرکت گاز زنجان رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان از برگزاری 56 جلسه دیدار چهره به چهره و ملاقات مردمی با مدیر عامل شرکت در سال گذشته خبر داد.
1403/03/23
مدیرکل دفتر هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت: آموزش نیروی انسانی مهمترین هدف وزارت نفت در ایجاد سلامت اداری است
مدیرکل دفتر هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت:  آموزش نیروی انسانی مهمترین هدف وزارت نفت در ایجاد سلامت اداری است مدیرکل دفتر هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت، با تاکید بر آموزش مستمر کارکنان اداری، تاکید کرد: یکی از اصلی‌ترین عوامل بروز تخلفات اداری در کشور، عدم آشنایی کارکنان به مسائل اداری و قو ...
1403/03/23
توسط معاون حقوقی مدیرکل دفتر هماهنگی و رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت؛ دوره آموزشی آشنایی با راهکارهای کاهش تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت برگزار شد
توسط معاون حقوقی مدیرکل دفتر هماهنگی و رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت؛  دوره آموزشی آشنایی با راهکارهای کاهش تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت برگزار شد دوره آموزشی آشنایی با راهکارهای کاهش تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت توسط معاون حقوقی مدیرکل دفتر هماهنگی و رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت با حضور مدیران و مسئولان شرکتهای تابع وزارت نفت در ...
1403/03/23
در راستای جذب نیروی متخصص؛ برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز پیمانکاران طرف قرار داد شرکت گاز زنجان توسط سازمان فنی و حرفه ای استان
در راستای جذب نیروی متخصص؛  برگزاری دوره‌های آموزشی مورد نیاز پیمانکاران طرف قرار داد شرکت گاز زنجان توسط سازمان فنی و حرفه ای استان مدیربهره‌برداری شرکت گاز زنجان با اعلام این خبر گفت: شرکت گاز زنجان در راستای کمک به پیمانکاران صنعت گاز در زمینه تامین نیروی مختصص و آموزش دیده با عقد تفاهم نامه‌ای از ظرفیت‌های سازمان فنی و حرفه ای ...
1403/03/22
s