دوشنبه, 07 اسفند,1402

رنگ متن

گاز زنجان عقب افتادگی در پروژه‌های مسکن ملی ندارد

گاز زنجان عقب افتادگی در پروژه‌های مسکن ملی ندارد

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان گفت: شرکت گاز زنجان هیچ گونه عقب افتادگی در پروژه‌های اقدام ملی ندارد و گاها جلوتر از طرح ساخت واحدهای مسکونی اقدام ملی پیش می‌رود.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان: رحیم سلیمانی نژاد با حضور در برنامه مطالبه شبکه اشراق با اشاره به اینکه در حال حاضر 100 درصد شهرهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و گاز رسانی به پروژه‌های اقدام ملی از جمله طرح هایی است که در داخل شهرها توسط شرکت گاز زنجان اجرا می‌شود، اظهار داشت: برای گاز رسانی تمامی پروژه‌های مسکن اقدام ملی پیمانکار انتخاب شده و طبق برنامه عملیات شبکه گذاری در حال اجرا است.

 

وی عملکرد شرکت گاز استان را در امر گاز رسانی به پروژههای نهضت ملی مسکن را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: ظرف 2 و 3 سال گذشته اقدامات چشم‌گیری در بخش گاز رسانی به طرح‌های مسکن ملی انجام شده است به طوری که تحویل و بهره‌برداری هیچ پروژه‌ای به خاطر عقب ماندگی طرح گاز رسانی به تعویق نیافتاده است.

 

استفاده از نعمت پاک و ارزان گاز طبیعی حق همه مردم است

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اینکه همه مردم در همه اقصی نقاط کشور حق دارند از نعمت پاک و ارزان گاز طبیعی بهره‌مند شوند، خاطر نشان کرد: در حال حاضر با همت و تلاش مسئولان شرکت گاز استان زنجان 94.3 درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز برخوردار هستند و اجرای گاز رسانی به 70 روستای دیگر در دست اجرا است که با تکمیل این تعدا پروژه ضریب بهره‌مندی روستاهای استان از گاز طبیعی به بیش از 97 درصد خواهد رسید.

سلیمانی‌نژاد با بیان اینکه برای گاز رسانی 47 روستای دیگر مطالعات و امکان سنجی‌های اولیه صورت گرفته است، تصریح کرد: با اخذ مجوز و تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح‌ها پیش بینی می‌شود درصد روستاهای برخوردار از گاز طبیعی به بیش از 99 درصد برسد.

وی ایجاد توازن بهره‌مندی از گاز در نقاط مختلف استان را از اهداف اصلی طرح‌های در دست مطالعه اعلام کرد و افزود: روستاهایی که طرح شبکه گذاری و گاز رسانی آنها مورد مطالعه قرار گرفته است بیشتر روستاهای شهر زنجان، طارم، ماهنشان و سلطانیه است که به نسبت کل روستاهای استان درصد نفوذ گاز در آنها پایین‌تر است.

 

با تکمیل گاز رسانی به روستاها مردم 4 ماه فرصت استفاده از سوخت مایع را دارند

 مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه مردم روستاهایی که گاز رسانی در آنجا به پایان رسیده 4 ماه فرصت استفاده از سوخت مایع را دارند، خاطر نشان کرد: روستاهایی که طرح شبکه گذاری و گاز رسانی در آنها به بهره‌برداری رسیده است، بعد از نصب انشعابات 4 ماه فرصت دارد برای انجام لوله کشی داخلی و نصب کنتور اقدام کنند و در این مدت می‌توانند از سوخت مایع استفاده نمایند.

سلیمانی‌نژاد از تمایل مردم برای استفاده از سوخت پاک و ارزان گاز طبیعی خبر داد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان خانوارهای روستایی، تا تکمیل فرآیند اشتراک پذیری و استفاده از گاز طبیعی از سوخت مایع طبق سهمیه بندی بهره‌مند خواهند شد .

 

تامین گاز خانگی از الویت‌های شرکت گاز است

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان تامین شبکه پایدار و مستمر گاز خانگی را از الویت‌های شرکت گاز خواند و گفت: تامین سوخت پایدار و مستمر گاز واحدهای مسکونی جزو سیاست‌های کلان شرکت ملی گاز ایران است و مردم به هیچ وجه نگران قطعی گاز خانگی نباشند.

وی با اشاره به اینکه با کاهش دما در فصل زمستان مصرف گاز خانگی، تجاری و عمومی نیز افزایش می‌یابد، اذعان داشت: در فصل زمستان بیش از 60 درصد گاز در بخش های خانگی، عمومی و تجاری مصرف می‌شود که تامین نیاز آنها از الویت‌های شرکت است.

سلیمانی‌نژاد با تاکید بر مصرف بهینه گاز توسط مشترکین در راستای تامین شبکه گاز پایدار در فصل زمستان و روزهای سرد سال، یاد آور شد: مردم در سال گذشته همکاری خوبی در  صرفه جویی از مصرف گاز داشتند به طوری که تهدید جدی در استان برای قطعی گاز نداشتیم.

وی فرهنگ سازی و رعایت اصول مصرف بهینه گاز را مورد تاکید قرار داد و اذعان داشت: اجرای طرح همیار گاز در مدارس، اجرای طرح پایش مصرف گاز در ادارات، اطلاع رسانی و استفاده از برنامه‌های مختلف رسانه‌های جمعی به ویژه صدا و سیما و خبر گزاریها، اطلاع رسانی از طریق تابلوهای شهری و فضای مجازی از برنامه‌های فرهنگی شرکت گاز زنجان در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه گاز در طول سال است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان استفاده ازدستگاه‌ها و سیستم‌های گاز سوز با راندمان بالا را از جمله راه کارهای کاهش مصرف گاز عنوان کرد و گفت: متوسط استفاده سوخت در کشور ما حدود 2 و نیم برابر کشورهای دیگر است که باید از هر فرصتی برای فرهنگ سازی  مصرف بهینه از آن استفاده شود.

 

سوخت دوم مورد نیاز صنایع تامین شده است

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از تامین سوخت دوم برای صنایع زنجان خبر داد و افزود: طبق برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام شده با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان، چالشی برای تامین سوخت دوم صنایع وجود ندارد .

سلیمانی‌نژاد با اشاره به اینکه سوخت مایع واحدهای صنایع دارای مخزن ذخیره ماه‌ها قبل تخصیص یافته است، خاطر نشان کرد: در راستای تامین شبکه پایدار و گاز خانگی، واحدهای صنعتی طبق برنامه سهیمه بندی در طول زمستان از سوخت دوم بهره مند خواهند شد.

وی تاکید کرد: با تامین سوخت دوم هیچ واحد صنعتی به خاطر ناترازی شبکه گاز طبیعی تعطیل نخواهد شد.

 

با همکاری و همراهی مردم و مسئولان همه هموطنان از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به وجود معارضین در اجرای طرح‌های گاز رسانی گفت: مجوزها و اعتبارات تخصیص یافته برای اجرای پروژه‌ها محدودیت زمانی دارند و در صورت عدم اجرای به هنگام و سریع، بودجه تخصیص یافته برگشت خورده و مجوز اجرای آن نیز لغو می‌شود که اخذ مجوز و تامین اعتبار دوباره آن هزینه‌بر و زمان بر است .

سلیمانی‌نژاد یاد آور شد: برخی اوقات برای گاز رسانی به یک روستا هزاران کیلومتر شبکه گذاری صورت گرفته است تا گاز به آن منطقه رسیده است در حال که به خاطر وجود معارض گاز رسانی به روستا و بهره‌مندی مردم روستا از این نعمت پاک و ارزان به تعویق می‌افتد.

وی اذعان داشت: اگر مردم در راستای گازرسانی به روستاها با مسئولان همکاری کنند تمامی خانوارهای  روستایی استان از این نعمت الهی که حق همه آنها است بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام/

  • تاریخ انتشار :
  • 13 آذر 1402
  • واحد روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر شرکت گاز زنجان به کار خود پایان داد
مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر شرکت گاز زنجان به کار خود پایان داد مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر کارکنان و خانواده های شرکت گاز زنجان که به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر در مجموعه ورزشی چند منظوره شرکت گاز زنجان برگزار شد، با مشخص شدن برترین‌ها به کار خود پایان دا ...
1402/12/07
خانه‌ی 99.8 درصد خانوارهای شهرستان خرمدره با گاز طبیعی گرم می‌شود
خانه‌ی 99.8 درصد خانوارهای شهرستان خرمدره با گاز طبیعی گرم می‌شود مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان، نرخ بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی شهرستان خرمدره از نعمت گاز طبیعی 99.8 درصد اعلام کرد و گفت: بیش از 99 درصد خانوارهای ساکن درشهرستان خرمده با استفاده از گاز طبیعی ...
1402/12/07
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان؛ گاز رسانی به 138 روستا و 173 واحد صنعتی از دستاوردهای دولت سیزدهم در استان زنجان است
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان؛  گاز رسانی به 138 روستا و 173 واحد صنعتی از دستاوردهای دولت سیزدهم در استان زنجان است مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از گاز رسانی به 138 روستای صعب العبور و 173 واحد صنعتی در طول خدمت دولت سیزدهم خبر داد.
1402/12/05
تقدیر معاون وزیر نفت از تلاش‌های کارکنان شرکت ملی گاز ایران برای بازسازی خطوط لوله آسیب دیده از انفجار تروریستی
تقدیر معاون وزیر نفت از تلاش‌های کارکنان شرکت ملی گاز ایران برای بازسازی خطوط لوله آسیب دیده از انفجار تروریستی اقدامات فوری و موثر کلیه همکاران گرامی در صنعت پرافتخار نفت و گاز کشور به ویژه تلاش شبانه‌روزی همکاران گرانقدر در شرکت انتقال گاز ایران برای جلوگیری از بروز اختلال در روند خدمت رسانی به هموطنان قابل ت ...
1402/11/30
معاون وزیر نفت در امور گاز خبر داد: گواهی صرفه‌جویی گاز در بورس انرژی پذیرفته شد
معاون وزیر نفت در امور گاز خبر داد:  گواهی صرفه‌جویی گاز در بورس انرژی پذیرفته شد مجید چگنی با اشاره به پذیرش گواهی صرفه‌جویی گاز در جلسه هیأت پذیرش بورس گفت: پذیرش گواهی صرفه جویی گاز در بورس انرژی زیرساختی‌ترین اقدام شرکت ملی گاز در حوزه بهینه‌سازی مصرف گاز است که بستر عرضه این ا ...
1402/11/29
تقدیر وزیر نفت از اقدامات جهادی کارکنان و مدیران شرکت ملی گاز ایران برای مقابله با حمله تروریستی خطوط لوله سراسری گاز کشور
تقدیر وزیر نفت از اقدامات جهادی کارکنان و مدیران شرکت ملی گاز ایران برای مقابله با حمله تروریستی خطوط لوله سراسری گاز کشور وزیر نفت در پیامی از همه کارکنان و مدیران صنعت نفت به خصوص در شرکت ملی گاز ایران و شرکت انتقال گاز که در جریان مقابله با حمله تروریستی علیه خطوط لوله سراسری گاز، با همت جهادی و تلاش کم نظیر دشمن را نا ...
1402/11/28
وزیر نفت در حاشیه جلسه بحران در شرکت ملی گاز ایران: وضعیت شبکه گازرسانی در کشور پایدار است
وزیر نفت در حاشیه جلسه بحران در شرکت ملی گاز ایران:  وضعیت شبکه گازرسانی در کشور پایدار است وضعیت شبکه گازرسانی پایدار بوده و بازسازی خطوط سراسری آسیب‌دیده به‌سرعت در حال انجام است.
1402/11/28
تیم والیبال ناحیه ابهر و خرمدره قهرمان مسابقات والیبال لیگ داخلی شرکت گاز استان زنجان شد
تیم والیبال ناحیه ابهر و خرمدره قهرمان مسابقات والیبال لیگ داخلی شرکت گاز استان زنجان شد مسابقات والیبال لیگ داخلی شرکت گاز استان زنجان با قهرمانی تیم والیبال ناحیه ابهر و خرمدره خاتمه یافت.
1402/11/24
s