دوشنبه, 07 اسفند,1402

رنگ متن

ارائه تخفیفات ویژه گازبها برای کم مصرف‌ها

ارائه تخفیفات ویژه گازبها برای کم مصرف‌ها

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه گاز طبیعی مشوق‌هایی در قالب پاداش و ارائه تخفیفات ویژه گازبها برای مشترکان کم مصرف گاز در نظر گرفته شده است، گفت: بر اساس ابلاغیه هیات دولت در راستای فرهنگ‌سازی مصرف بهینه و صرفه جویی گاز، تخفیفات میلیونی برای مشترکانی که مصرف گاز خود را کاهش دهند در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، رحیم سلیمانی‌نژاد با تاکید بر رعایت اصول مصرف بهینه و ایمن گاز، اظهار داشت: بر اساس ابلاغیه شورای عالی امنیت ملی، گازبهای مشترکینی که در بازه زمانی 15 دی ماه تا 15 بهمن ماه حداکثر 70 درصد مصرف پله سوم اقلیم مربوطه را داشته باشند بصورت 100 درصد رایگان محاسبه خواهد شد.

وی از دیگر مشوقهای هیات دولت در راستای فرهنگ‌سازی مصرف بهینه گاز خبر داد و افزود: در صورت کاهش حداقل10درصدی مصارف گاز خانگی به نسبت دوره مشابه سال گذشته، به ازای هر متر صرفه‌جویی مبلغی معادل 5 برابر هزینه فرآورش، انتقال و توزیع به مشترک پرداخت خواهد شد که این مبلغ تا سقف 35 درصد صرفه جویی قابل پرداخت خواهد بود.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از مشوق‌های مصوب شرکت ملی گاز در بخشهای مصرفی به غیر از گاز خانگی خبر داد و اذعان داشت: در صورت صرفه جویی بیش از 10 درصدی مدارس، دانشگاه‌ها، خیریه‌ها، اماکن ورزشی و مذهبی، مجتمع‌های تجاری و اماکن گردشگری، به ازای هر یک واحد درصد صرفه جویی، مشمول تخفیف هزینه گازبها دوره صورتحساب به میزان10واحد درصد خواهند شد و این تخفیف گازبها تا سقف 40 درصد قابل اعمال در صورتحساب دوره است.

سلیمانی‌نژاد با بیان اینکه مشترکانی که مصرف گاز خود را کاهش دهند پاداش خوبی دریافت می‌کنند، ادامه داد: مشترکین غیر خانگی در صورت عدم استفاده از سوخت جایگزین و با انجام راهکارهای مناسب کاهش مصرف گاز مانند انجام اصلاحات بهینه سازی مصرف گاز در موتورخانه‌ها و سیستم‌های گاز سوز خود، با ظرفیت ‌5 هزار مترمکعب در ساعت و بیشتر در صورتی که در دوره سرد سال حداقل در 5 روز متوالی مصارف خود را نسبت به روزهای گذشته خود حداقل 30 درصد کاهش دهند متناسب با حجم گاز صرفه جویی شده مشمول10 درصد بخشودگی گازبهای دوره خواهند شد.

 

تعرفه‌های جدید گازبها، بدون تغییر مشابهه سال گذشته محاسبه می‌شود

 

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان در بخش دیگری ازسخنان خود به با بیان اینکه تعرفه‌های جدید گازبها، بدون تغییر و همراه با اصلاح دامنه مصرف محاسبه می‌شود، یاد آور شد: بر اساس مصوبه دولت، تعرفه گاز در سال ۱۴۰۲، بدون تغییر نسبت به سال قبل و صرفاً با اصلاح دامنه پلکان مصرف گاز از ۷5 مترمکعب به ۱۰۰ مترمکعب همراه بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه تعرفه‌ها بصورت پلکانی و در قالب 12 پله تدوین و ابلاغ شده است و تعرفه هر پله به مصارف مازاد بر پله قبلی اعمال خواهد شد، یاد آور شد: تعرفه هر پله در دوره سرد سال دقیقاً مشابه تعرفه‌های ابلاغی سال 1401 است و صرفاً الگوی مصرف بر اساس آخرین اطلاعات مصرف و شرایط آب و هوایی کشور و همچنین در راستای کاهش هزینه خانوارها تغییر یافته است.

سلیمانی‌نژاد با اشاره به اینکه الگوی مصرف گاز متناسب با مناطق جغرافیایی و اقلیم آب و هوایی شهرهای کشور تعیین شده است و مشترکین در شهرهای مختلف بر اساس وضعیت آب و هوایی محل مصرف از الگوهای متفاوتی برخوردار هستند،گفت: به منظور اعمال دقت نظر و همچنین بررسی شرایط آب و هوایی مناطق مختلف کشور، اقلیم‌های آب و هوایی توسط پژوهشکده هواشناسی کشور تعیین و به شرکت ملی گاز ایران اعلام می‌شود که طبق گزارش‌های این پژوهشکده استان زنجان در اقلیم 1 قرار گرفته است.

وی همچنین به برنامه‌های شرکت گاز در راستای محرومیت‌زدایی و حمایت از مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی اشاره کرد و اذعان داشت: گازبهای افراد تحت پوشش سازمان‌های حمایتی در دوره سرد و گرم سال تا سقف مصارف پله 3 آنها رایگان خواهد بود و تنها گازبهای مصارف مازاد بر پله 3 را پرداخت خواهند کرد.

 

هشدار شرکت گاز در خصوص رعایت ممنوعیت‌های ابلاغی

 

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان، در پایان به ممنوعیتهای قانونی مصرف گاز از ابتدای آذر تا پایان بهمن ماه اشاره و تاکید کرد: استفاده از گاز طبیعی به منظور گرمایش استخرهای خانگی تا پایان بهمن ماه، استفاده از وسایل انرژی بر در فضای باز و فروش گاز به مراکز استخراج رمز ارز تا پایان بهمن ماه ممنوع است و درصورت عدم رعایت مشترکین طبق قانون برخورد خواهد شد.

پایان پیام/

 

  • تاریخ انتشار :
  • 8 آذر 1402
  • واحد روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر شرکت گاز زنجان به کار خود پایان داد
مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر شرکت گاز زنجان به کار خود پایان داد مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر کارکنان و خانواده های شرکت گاز زنجان که به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر در مجموعه ورزشی چند منظوره شرکت گاز زنجان برگزار شد، با مشخص شدن برترین‌ها به کار خود پایان دا ...
1402/12/07
خانه‌ی 99.8 درصد خانوارهای شهرستان خرمدره با گاز طبیعی گرم می‌شود
خانه‌ی 99.8 درصد خانوارهای شهرستان خرمدره با گاز طبیعی گرم می‌شود مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان، نرخ بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی شهرستان خرمدره از نعمت گاز طبیعی 99.8 درصد اعلام کرد و گفت: بیش از 99 درصد خانوارهای ساکن درشهرستان خرمده با استفاده از گاز طبیعی ...
1402/12/07
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان؛ گاز رسانی به 138 روستا و 173 واحد صنعتی از دستاوردهای دولت سیزدهم در استان زنجان است
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان؛  گاز رسانی به 138 روستا و 173 واحد صنعتی از دستاوردهای دولت سیزدهم در استان زنجان است مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از گاز رسانی به 138 روستای صعب العبور و 173 واحد صنعتی در طول خدمت دولت سیزدهم خبر داد.
1402/12/05
تقدیر معاون وزیر نفت از تلاش‌های کارکنان شرکت ملی گاز ایران برای بازسازی خطوط لوله آسیب دیده از انفجار تروریستی
تقدیر معاون وزیر نفت از تلاش‌های کارکنان شرکت ملی گاز ایران برای بازسازی خطوط لوله آسیب دیده از انفجار تروریستی اقدامات فوری و موثر کلیه همکاران گرامی در صنعت پرافتخار نفت و گاز کشور به ویژه تلاش شبانه‌روزی همکاران گرانقدر در شرکت انتقال گاز ایران برای جلوگیری از بروز اختلال در روند خدمت رسانی به هموطنان قابل ت ...
1402/11/30
معاون وزیر نفت در امور گاز خبر داد: گواهی صرفه‌جویی گاز در بورس انرژی پذیرفته شد
معاون وزیر نفت در امور گاز خبر داد:  گواهی صرفه‌جویی گاز در بورس انرژی پذیرفته شد مجید چگنی با اشاره به پذیرش گواهی صرفه‌جویی گاز در جلسه هیأت پذیرش بورس گفت: پذیرش گواهی صرفه جویی گاز در بورس انرژی زیرساختی‌ترین اقدام شرکت ملی گاز در حوزه بهینه‌سازی مصرف گاز است که بستر عرضه این ا ...
1402/11/29
تقدیر وزیر نفت از اقدامات جهادی کارکنان و مدیران شرکت ملی گاز ایران برای مقابله با حمله تروریستی خطوط لوله سراسری گاز کشور
تقدیر وزیر نفت از اقدامات جهادی کارکنان و مدیران شرکت ملی گاز ایران برای مقابله با حمله تروریستی خطوط لوله سراسری گاز کشور وزیر نفت در پیامی از همه کارکنان و مدیران صنعت نفت به خصوص در شرکت ملی گاز ایران و شرکت انتقال گاز که در جریان مقابله با حمله تروریستی علیه خطوط لوله سراسری گاز، با همت جهادی و تلاش کم نظیر دشمن را نا ...
1402/11/28
وزیر نفت در حاشیه جلسه بحران در شرکت ملی گاز ایران: وضعیت شبکه گازرسانی در کشور پایدار است
وزیر نفت در حاشیه جلسه بحران در شرکت ملی گاز ایران:  وضعیت شبکه گازرسانی در کشور پایدار است وضعیت شبکه گازرسانی پایدار بوده و بازسازی خطوط سراسری آسیب‌دیده به‌سرعت در حال انجام است.
1402/11/28
تیم والیبال ناحیه ابهر و خرمدره قهرمان مسابقات والیبال لیگ داخلی شرکت گاز استان زنجان شد
تیم والیبال ناحیه ابهر و خرمدره قهرمان مسابقات والیبال لیگ داخلی شرکت گاز استان زنجان شد مسابقات والیبال لیگ داخلی شرکت گاز استان زنجان با قهرمانی تیم والیبال ناحیه ابهر و خرمدره خاتمه یافت.
1402/11/24
s