دوشنبه, 07 اسفند,1402

رنگ متن

مردم نگران قطعی گازخانگی نباشند

مردم نگران قطعی گازخانگی نباشند

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مردم در زمستان امسال نگران قطی گاز خانگی نباشند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، رحیم سلیمانی‌نژاد با حضور در برنامه رادیو و تلوزیونی دانشیق شبکه اشراق، با اشاره به اینکه تامین گازِ مشترکین در بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی و عمومی از وظایف اصلی شرکت گاز است، اظهار داشت: مسئولان شرکت گاز زنجان در راستای تامین گاز مشترکین و کسب رضایت آنان تمام تلاش خود را به کار می بندد.

وی با اشاره به اینکه در کنار تامین گاز خانگی، تامین سوخت صنایع از برنامه‌های الویت‌دار شرکت گاز زنجان است، افزود: با هماهنگی‌ها و اقدامات صورت گرفته زمستان سال گذشته، در راستای تامین سوخت صنایع با کمترین چالش روبرو بودیم که امسال نیز طبق برنامه‌ریزی های انجام شده مشکلی در تامین گاز بخش صنعتی در استان نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان ضمن تاکید تامین و ذخیره سازی سوخت جایگزین بر صنایع، از برگزاری جلسات مختلف با مسئولان صنعتی استان در زمینه بررسی موانع و چالش‌های تامین سوخت صنایع خبر داد و افزود: سعی داریم با استفاده از تجربیات سالهای گذشته و رفع موانع پیرامون تامین سوخت صنایع، امسال نیز زمستان را بدون دغدغه و مشکل قطعی در بخش صنعتی سپری کنیم.

 سلیمانی‌نژاد با اشاره به اینکه شرکت گاز استان در ماه‌های آخر سال وظیفه‌ای برای تامین گاز برخی صنایع ندارد، خاطر نشان کرد: در راستای ایجاد شبکه پایدار گاز 3 یا 4 ماه آخر سال معمولا با هماهنگی‌های قبلی صنایع در راستای ایجاد شبکه پایدار گاز و تامین گاز خانگی، علاوه بر استفاده از گاز طبیعی از سوخت‌های جایگزین نیز استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان مشکلی برای تامین سوخت جایگزین صنایع ندارد، اضافه کرد: به همت مسئولان شرکت گاز، شرکت توزیع فرآورده‌های نفتی استان و هماهنگی صنایع؛ سوخت جایگزین واحدهای صنعتی از ماه‌های گذشته تامین شده است به طوری که سوخت مایع صنایع دارای مخزن ذخیره در ماه های گذشته تحویل شده و ما بقی طبق برنامه تحویل صنایع خواهد شد.

برنامه تامین سوخت نیروگاه‌های برق استان در اختیار استان نیست

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان، با اشاره به اینکه در حال حاضر 2نیروگاه مقیاس بزرگ (آرین )2 و نیروگاه (سلطانیه) در استان فعال است، تصریح کرد:  اتخاذ تصمیم، برای تامین سوخت این 2 نیروگاه فعال استان بر اساس تصمیمات کلان کشوری و توسط وزارت نفت و شرکت ملی گاز با توجه به راندمان تولید برق آنها و پایداری شبکه گاز انجام می‌شود و استان زنجان دخالتی در تصمیم گیری برای تامین سوخت آنها ندارد.

سلیمانی نژاد با اشاره به اینکه هر 2نیروگاه برق استان از سوخت گاز استفاده می‌کنند، افزود: طرح سیکل ترکیبی این نیروگاه‌ها اجرایی نشده است و درصورت اجرای این طرح با تامین سوخت جایگزین راندمان تولید برق در استان افزایش خواهد یافت.

استان زنجان جزو استانهای سبزدر بحث گازرسانی به روستاها است

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 94.3 درصد روستاهای استان به شبکه گاز رسانی متصل هستند، افزود: استان زنجان دارای 911 روستای دارای سکنه  است که تا کنون 712 روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده و اجرای طرح گاز رسانی 70 روستای استان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه هم اکنون متوسط ضریب نفوذ گاز در روستاهای کشور نسبت به درصد برخورداری روستاهای استان زنجان پایین‌تر است، اعلام کرد: طرح‌های گازرسانی 70 روستای در دست اجرای استان تا پایان سال جاری و یا اوایل سال آینده به بهره برداری خواهند رسید، که با اتصال این تعداد روستا به شبکه گاز رسانی درصد نفوز گاز به روستاهای استان به بیش از 97 درصد خواهد رسید.

سلیمانی‌نژاد با بیان اینکه در استان زنجان 80 روستای بالای 20 خانوار و 70 روستای زیر 20 خانوار تا کنون به شبکه گاز رسانی متصل نشدهاند، اذعان داشت: طراحی اجرای گاز رسانی به 47 روستای استان انجام شده است و در صورت تصویب اجرای طرح گازرسانی و تامین بودجه اقدامات لازم برای عملیاتی کردن آنها انجام می‌شود.

کنتورهای گاز شهری صحت سنجی می‌شوند

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه در راستای تامین و توزیع ایمن و جریان مستمر گاز  کنتورهای گاز توسط کارشناسان بر اساس استاندارهای معتبر، سنجش و بررسی می‌شوند و در صورت خرابی، کنتور اصلاح و یا تعویض می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کنتور یک وسیله مکانیکی است و احتمال بروز مشکل وجود دارد، افزود: در برخی از موارد مشترکین نسبت به رقم کار کرد کنتور خود اعتراض دارند که با بررسی و صحت سنجی کار کرد کنتورهای مورد نظر در صورت خرابی کنتور آنها به طور رایگان تعویض می‌شوند تا مشترکین طبق مصرف واقعی خود گازبها پرداخت کنند.

سلیمانی‌نژاد در پایان با اشاره به درخواست برخی از مشترکین گاز برای تفکیک کنتورهای واحدهای مسکونی در مجتمع‌ها و ساختمان‌های چند طبقه ، گفت: شرکت گاز در صورت رضایت همه مشترکین واحدهای مذکور به امر تفکیک کنتور اقدام می‌کند و مشترکین می‌توانند با مراجعه به ساختمان نظام مهندسی نسبت به تفکیک کنتور مشترک واحد مسکونی خود اقدام کنند.

 انتهای پیام/

 

  • تاریخ انتشار :
  • 7 آذر 1402
  • واحد روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر شرکت گاز زنجان به کار خود پایان داد
مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر شرکت گاز زنجان به کار خود پایان داد مسابقات ورزشی دهه مبارک فجر کارکنان و خانواده های شرکت گاز زنجان که به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر در مجموعه ورزشی چند منظوره شرکت گاز زنجان برگزار شد، با مشخص شدن برترین‌ها به کار خود پایان دا ...
1402/12/07
خانه‌ی 99.8 درصد خانوارهای شهرستان خرمدره با گاز طبیعی گرم می‌شود
خانه‌ی 99.8 درصد خانوارهای شهرستان خرمدره با گاز طبیعی گرم می‌شود مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان، نرخ بهره‌مندی خانوارهای شهری و روستایی شهرستان خرمدره از نعمت گاز طبیعی 99.8 درصد اعلام کرد و گفت: بیش از 99 درصد خانوارهای ساکن درشهرستان خرمده با استفاده از گاز طبیعی ...
1402/12/07
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان؛ گاز رسانی به 138 روستا و 173 واحد صنعتی از دستاوردهای دولت سیزدهم در استان زنجان است
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان؛  گاز رسانی به 138 روستا و 173 واحد صنعتی از دستاوردهای دولت سیزدهم در استان زنجان است مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از گاز رسانی به 138 روستای صعب العبور و 173 واحد صنعتی در طول خدمت دولت سیزدهم خبر داد.
1402/12/05
تقدیر معاون وزیر نفت از تلاش‌های کارکنان شرکت ملی گاز ایران برای بازسازی خطوط لوله آسیب دیده از انفجار تروریستی
تقدیر معاون وزیر نفت از تلاش‌های کارکنان شرکت ملی گاز ایران برای بازسازی خطوط لوله آسیب دیده از انفجار تروریستی اقدامات فوری و موثر کلیه همکاران گرامی در صنعت پرافتخار نفت و گاز کشور به ویژه تلاش شبانه‌روزی همکاران گرانقدر در شرکت انتقال گاز ایران برای جلوگیری از بروز اختلال در روند خدمت رسانی به هموطنان قابل ت ...
1402/11/30
معاون وزیر نفت در امور گاز خبر داد: گواهی صرفه‌جویی گاز در بورس انرژی پذیرفته شد
معاون وزیر نفت در امور گاز خبر داد:  گواهی صرفه‌جویی گاز در بورس انرژی پذیرفته شد مجید چگنی با اشاره به پذیرش گواهی صرفه‌جویی گاز در جلسه هیأت پذیرش بورس گفت: پذیرش گواهی صرفه جویی گاز در بورس انرژی زیرساختی‌ترین اقدام شرکت ملی گاز در حوزه بهینه‌سازی مصرف گاز است که بستر عرضه این ا ...
1402/11/29
تقدیر وزیر نفت از اقدامات جهادی کارکنان و مدیران شرکت ملی گاز ایران برای مقابله با حمله تروریستی خطوط لوله سراسری گاز کشور
تقدیر وزیر نفت از اقدامات جهادی کارکنان و مدیران شرکت ملی گاز ایران برای مقابله با حمله تروریستی خطوط لوله سراسری گاز کشور وزیر نفت در پیامی از همه کارکنان و مدیران صنعت نفت به خصوص در شرکت ملی گاز ایران و شرکت انتقال گاز که در جریان مقابله با حمله تروریستی علیه خطوط لوله سراسری گاز، با همت جهادی و تلاش کم نظیر دشمن را نا ...
1402/11/28
وزیر نفت در حاشیه جلسه بحران در شرکت ملی گاز ایران: وضعیت شبکه گازرسانی در کشور پایدار است
وزیر نفت در حاشیه جلسه بحران در شرکت ملی گاز ایران:  وضعیت شبکه گازرسانی در کشور پایدار است وضعیت شبکه گازرسانی پایدار بوده و بازسازی خطوط سراسری آسیب‌دیده به‌سرعت در حال انجام است.
1402/11/28
تیم والیبال ناحیه ابهر و خرمدره قهرمان مسابقات والیبال لیگ داخلی شرکت گاز استان زنجان شد
تیم والیبال ناحیه ابهر و خرمدره قهرمان مسابقات والیبال لیگ داخلی شرکت گاز استان زنجان شد مسابقات والیبال لیگ داخلی شرکت گاز استان زنجان با قهرمانی تیم والیبال ناحیه ابهر و خرمدره خاتمه یافت.
1402/11/24
s