چهار شنبه, 28 اردیبهشت,1401

رنگ متن

در طرح پایش مصرف گاز ادارات؛ کارشناسان گاز زنجان به نظارت و راهنمایی بیش از 3 هزار و 700 دستگاه اجرایی استان پرداختند

در طرح پایش مصرف گاز ادارات؛ کارشناسان گاز زنجان به نظارت و راهنمایی بیش از 3 هزار و 700 دستگاه اجرایی استان پرداختند

سرپرست شرکت گاز استان زنجان گفت: در ادامه روند اجرای طرح نظارت بر مصرف بهینه گاز در ادارات؛ کارشناسان این شرکت؛ مصرف گاز ۳ هزار و ۷۱۶ دستگاه اجرایی استان را پایش و راهنمایی لازم را ارائه کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ رحیم سلیمانی نژاد با اشاره به اینکه به منظور رعایت الگوی مصرف و صرفه‌جویی بهینه گاز؛ بر اساس بخشنامه ابلاغی از طرف معاون اول رییس جمهور، کنترل و پایش دمای مصرف گاز طبیعی در ادارات، سازمان‌ها، مساجد و حسینیه‌های استان از اول آذر ماه امسال آغاز شده است؛ افزود: تا کنون مصرف گاز ۳ هزار و ۷۱۶ دستگاه اجرایی استان پایش شده است. وی اعلام کرد: ۴۵ بازرس بسیجی شرکت گاز استان زنجان عملکرد  ۳ هزار و ۷۱۶ ارگان دولتی و دستگاه اجرایی استان را در سامانه بسیج شرکت ملی گاز ثبت کرده اند که در این مدت؛ برای ۴۷۷ واحد اداری اخطار صادر و جریان گاز ۱۲ ارگان نیز به دلیل بی توجهی و عدم رعایت دستورالعمل ابلاغی، قطع شد. سرپرست شرکت گاز استان زنجان ادامه داد: بازرسین شرکت در این طرح به صورت منظم و روزانه با مراجعه به ادارات، سازمان‌ها و نهاد‌های دولتی نسبت به بازرسی، کنترل دمای مصرف گاز طبیعی، معاینه فنی، عملکرد صحیح موتورخانه ها، وسایل گازسوز و رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه در فضای داخلی اقدام می کنند. مهندس سلیمانی نژاد افزود: ارگان دولتی و دستگاه اجرایی استان می بایست مواردی همچون؛ استفاده از دستگاه های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا یعنی A و B، روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت پیش از آغاز وقت اداری و خاموش کردن آن‌ها یک ساعت پیش از پایان وقت اداری، خاموش کردن وسایل گرمایشی در روز‌های تعطیل و استفاده از دستگاه‌های گازسوز استاندارد با برچسب انرژی بالا را در اولویت قرار دهند. وی ادامه داد: انجام معاینه فنیِ تمامی موتورخانه‌ها توسط شرکت‌های تائید صلاحیت شده؛ بر اساس ماده ۱۷ قانون هوای پاک، سرویس و تعمیر دوره‌ای تجهیزات گازسوز از طریق متخصصان مجاز و نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه به منظور افزایش ضریب ایمنی و بازدهی وسایل گازسوز نیز جزو وظایفی است که باید توسط ادارات با جدیت پیگیری و دنبال شود. سرپرست شرکت گاز استان زنجان تصریح کرد: تمام ادارات و سازمان‌های دولتی موظف به کاهش۲۰ درصدی مصرف گاز نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستند. مهندس سلیمانی نژاد با اعلام اینکه هم اکنون در استان زنجان ۳۷۶ هزار و ۲۹۱ مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی از گاز طبیعی استفاده می‌کنند؛ افزود: مشترکین زنجانی امسال در اوج مصرف خود؛ ۱۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف داشته اند.

  • تاریخ انتشار :
  • 27 دی 1400
  • واحد روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
اشتراک پذیری بیش از 12 هزار مشترک جدید گاز در برنامه 1401 شرکت گاز استان زنجان
اشتراک پذیری بیش از 12 هزار مشترک جدید گاز در برنامه 1401 شرکت گاز استان زنجان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: امسال ۱۲ هزار و ۵۰۰ مشترک جدید شهری و روستایی به جمع مشترکین زنجانی اضافه می شود.
1401/02/27
با هدف کاهش موانع تولید و کمک به اقتصاد کشور صورت می گیرد؛ برنامه ریزی گاز زنجان برای گازرسانی و افزایش ظرفیت شهرک‌های صنعتی استان
با هدف کاهش موانع تولید و کمک به اقتصاد کشور صورت می گیرد؛ برنامه ریزی گاز زنجان برای گازرسانی و افزایش ظرفیت شهرک‌های صنعتی استان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در راستای کاهش آلودگی محیط زیست، کاهش موانع تولید و کمک به اقتصاد کشور؛ گازرسانی و افزایش ظرفیت شهرک‌های صنعتی استان در الویت شرکت گاز استان زنجان قرار دارد.
1401/02/27
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان خبر داد: 40 هزار متر مکعب بر ساعت سوخت پاک جایگزین سوخت های میان تقطیر می شود
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان خبر داد: 40 هزار متر مکعب بر ساعت سوخت پاک جایگزین سوخت های میان تقطیر می شود شرکت گاز استان زنجان با گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنایع غیر مشمول و مشمول مصوبه شورای اقتصاد درصدد جایگزینی ۴۰ هزار متر مکعب بر ساعت سوخت پاک گاز طبیعی به جای سوخت های میان تقطیر در استان است.
1401/02/26
شعله های امید در راه روستاهای باقی مانده زنجان؛ گازرسانی به 114 روستا، در دستور کار سال 1401 شرکت گاز استان زنجان قرار دارد
شعله های امید در راه روستاهای باقی مانده زنجان؛ گازرسانی به 114 روستا، در دستور کار سال 1401 شرکت گاز استان زنجان قرار دارد مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از تجلّی کار و کوشش با گازرسانی به ۱۱۴ روستای استان؛ به عنوان یکی از مهمترین طرح ها و برنامه های اجرایی در سال جاری خبر داد.
1401/02/25
گام بلند گاز زنجان برای جلوگیری از تکرار خاموشی های برق کشور در تابستان؛ گاز طبیعی نیروگاه 546 مگاواتی آریان زنجان تا پایان خرداد تامین می شود
گام بلند گاز زنجان برای جلوگیری از تکرار خاموشی های برق کشور در تابستان؛ گاز طبیعی نیروگاه 546 مگاواتی آریان زنجان تا پایان خرداد تامین می شود نماینده عالی دولت در استان زنجان از عملیات گازرسانی به نیروگاه سیکل ترکیبی آریان زنجان بازدید و در جریان پیشرفت ۹۴ درصدی پروژه احداث خط لوله ۲۰ اینچ ارتباطی از خط لوله ۴۸ اینچ دوم آذربایجان و انشعاب خ ...
1401/02/19
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: بیش از 406 هزار واحد مسکونی در استان زنجان، از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: بیش از 406 هزار واحد مسکونی در استان زنجان، از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند با اضافه شدن نزدیک به ۱۱ هزار واحد مسکونی جدید به جمع مشترکین گاز طبیعی در سال گذشته؛ واحد مسکونی تحت پوشش گاز طبیعی در استان زنجان؛ به بیش از ۴۰۶ هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی رسیده است.
1401/02/17
برگزاری 70 مناقصه و مزایده ی شرکت گاز استان زنجان به ارزش بیش از 512 میلیارد تومان
برگزاری 70 مناقصه و مزایده ی شرکت گاز استان زنجان به ارزش بیش از 512 میلیارد تومان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان اعلام کرد: در سال گذشته؛ ۷۰ مناقصه و مزایده با حجم ریالی بیش از ۵۱۲ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان در شرکت گاز استان زنجان به مرحله اجراء رسیده است.
1401/02/05
با گازرسانی به 109 واحد صنعتی در سال گذشته؛ واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان به 2 هزار و 464 واحد رسید
با گازرسانی به 109 واحد صنعتی در سال گذشته؛  واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان به 2 هزار و 464 واحد رسید مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: سال گذشته به ۱۰۹ واحد صنعتی عمده و جزء با حجم جایگزینی ۴۴ هزار و ۶۰۰ مترمکعب گاز طبیعی با سوخت مایع گازرسانی شد تا واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان ...
1401/02/04
s