چهار شنبه, 28 اردیبهشت,1401

رنگ متن

شرکت گاز استان زنجان، بیش از یک میلیون و 260 هزار نفرساعت؛ کار بدون حادثه به انجام رسانده است

شرکت گاز استان زنجان، بیش از یک میلیون و 260 هزار نفرساعت؛ کار بدون حادثه به انجام رسانده است

سرپرست شرکت گاز استان زنجان؛ گفت: با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و نظارت دقیق؛ شرکت گاز استان زنجان در ۳۰۲ روز؛ بیش از یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفرساعت؛ کار بدون حادثه در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ رحیم سلیمانی نژاد در تشریح عملکرد گاز زنجان در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست؛ گفت: ساعات کار بدون حادثه در این شرکت از ابتدای سال تا کنون به یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۱۶۰ نفرساعت رسیده است که ضریب حوادث این شرکت؛ تنها با ۲ مورد حادثه کوچک، حدود صفر است.

وی با بیان اینکه گاز زنجان با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و نظارت دقیق و مداوم HSE به این آمار دست پیدا کرده است؛ بر اهمیت رعایت موارد ایمنی برای انتقال پایدار گاز به حوزه های مختلف مصرف؛ تاکید کرد.

سرپرست شرکت گاز استان زنجان؛ افزود: برای افزایش ضریب ایمنی خطوط گاز در استان؛ علاوه بر انجام ۹۶۲ بازرسی دوره ای ایمنی و آتش نشانی از سیستم های اعلان و اطفاء حریقِ اتوماتیک تاسیسات و ساختمان ها، انجام ایمنی پیمانکاران شاغل در پروژه های جاری شرکت، وسایل تجهیزات و خودرو های آتش نشانی؛ ۳ هزار و ۹۸۰ پروانه انجام کار صادر؛ ۸۱ عامل بالقوه آسیب رسان شناسایی، ۲ هزار و ۴۴۴ نفر ساعت دوره آموزشHSE و پدافند غیرعامل برای کارکنان پیمانکاری و ۸۵ دوره آموزشی قبل از شروع به کار برگزار شده است.

مهندس سلیمانی نژاد برگزاری مانورهای مختلفی چون افت فشار، قطعی و نشت گاز، نشت شدید درب فیلتر و گریس خور شیر حوضچه ها، صدمه به خط تغذیه و توزیع، مانور زلزله، آتش سوزی و بلوک بندی را از دیگر اقدامات انجام شده برای بررسی و تقویت سطح آمادگی همکاران برشمرد.

سرپرست شرکت گاز استان زنجان؛ تامین سلامت و امنیت جانی افراد و ارتقاء آن، حفاظت از سرمایه های ملی و تجهیزات با در نظر گرفتن تداوم پیشرفت کار مطابق برنامه ریزی صورت گرفته را به عنوان مهمترین رویکرد واحد HSE در حوزه ایمنی اعلام کرد و گفت: در این راستا؛ شناسایی و ارزیابی مخاطرات احتمالی در جریان فرآیند ها و فعالیت های شرکت به منظور به حداقل رساندن خسارات ناشی از حوادث، در اولویت قرار دارد.

مهندس سلیمانی نژاد با بیان اینکه تدوین استراتژی و عملیاتی کردن آن در بخش های مختلف سازمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ که تمرکز اصلی واحد HSE می بایست بر حفظ جان و سلامت کارکنان، پیمانکاران و ذی نفعان؛ با تکیه بر رعایت الزامات بهداشتی، ایمنی و زیست محیطی باشد؛ ابراز کرد: با تلاش بی وقفه همکاران در راستای حفاظت از تاسیسات، ارتقای فرهنگ ایمنی و سلامتی همکاران و مردم و حفظ محیط زیست؛ در سطح مطلوبی قرار دارد.

وی با اعلام اینکه شرکت گاز استان زنجان امسال ۶۸ مانور مختلف در سطح Cو B برگزار کرده است که تاثیر بسزایی بر افزایش سطح آمادگی کارکنان داشته است؛ تصریح کرد: اقدام به موقع و مدیریت کارآمد به هنگام وقوع حوادث طبیعی همچون سیل و برف سنگین و اتفاقات غیرطبیعی در تاسیسات در سال های گذشته؛ نشان از کارآمدی و اثربخشی آموزش ها و مانورهای حین خدمت اجرا شده در شرکت گاز استان زنجان دارد.

مهندس سلیمانی نژاد در پایان با بیان اینکه شرکت گاز مسئول تامین ایمنیِ تاسیسات و خطوط گاز تا درب منازل مشترکین است، از مصرف کنندگان گاز طبیعی خواست تا با استفاده از وسایل گازسوز استاندارد و بررسی مستمر این دستگاه ها، علاوه بر ارتقاء سطح ایمنیِ منازل، این شرکت را در پیشگیری از هرگونه حوادث مرتبط با گاز یاری کنند.

 

  • تاریخ انتشار :
  • 27 دی 1400
  • واحد روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
اشتراک پذیری بیش از 12 هزار مشترک جدید گاز در برنامه 1401 شرکت گاز استان زنجان
اشتراک پذیری بیش از 12 هزار مشترک جدید گاز در برنامه 1401 شرکت گاز استان زنجان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: امسال ۱۲ هزار و ۵۰۰ مشترک جدید شهری و روستایی به جمع مشترکین زنجانی اضافه می شود.
1401/02/27
با هدف کاهش موانع تولید و کمک به اقتصاد کشور صورت می گیرد؛ برنامه ریزی گاز زنجان برای گازرسانی و افزایش ظرفیت شهرک‌های صنعتی استان
با هدف کاهش موانع تولید و کمک به اقتصاد کشور صورت می گیرد؛ برنامه ریزی گاز زنجان برای گازرسانی و افزایش ظرفیت شهرک‌های صنعتی استان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در راستای کاهش آلودگی محیط زیست، کاهش موانع تولید و کمک به اقتصاد کشور؛ گازرسانی و افزایش ظرفیت شهرک‌های صنعتی استان در الویت شرکت گاز استان زنجان قرار دارد.
1401/02/27
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان خبر داد: 40 هزار متر مکعب بر ساعت سوخت پاک جایگزین سوخت های میان تقطیر می شود
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان خبر داد: 40 هزار متر مکعب بر ساعت سوخت پاک جایگزین سوخت های میان تقطیر می شود شرکت گاز استان زنجان با گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنایع غیر مشمول و مشمول مصوبه شورای اقتصاد درصدد جایگزینی ۴۰ هزار متر مکعب بر ساعت سوخت پاک گاز طبیعی به جای سوخت های میان تقطیر در استان است.
1401/02/26
شعله های امید در راه روستاهای باقی مانده زنجان؛ گازرسانی به 114 روستا، در دستور کار سال 1401 شرکت گاز استان زنجان قرار دارد
شعله های امید در راه روستاهای باقی مانده زنجان؛ گازرسانی به 114 روستا، در دستور کار سال 1401 شرکت گاز استان زنجان قرار دارد مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از تجلّی کار و کوشش با گازرسانی به ۱۱۴ روستای استان؛ به عنوان یکی از مهمترین طرح ها و برنامه های اجرایی در سال جاری خبر داد.
1401/02/25
گام بلند گاز زنجان برای جلوگیری از تکرار خاموشی های برق کشور در تابستان؛ گاز طبیعی نیروگاه 546 مگاواتی آریان زنجان تا پایان خرداد تامین می شود
گام بلند گاز زنجان برای جلوگیری از تکرار خاموشی های برق کشور در تابستان؛ گاز طبیعی نیروگاه 546 مگاواتی آریان زنجان تا پایان خرداد تامین می شود نماینده عالی دولت در استان زنجان از عملیات گازرسانی به نیروگاه سیکل ترکیبی آریان زنجان بازدید و در جریان پیشرفت ۹۴ درصدی پروژه احداث خط لوله ۲۰ اینچ ارتباطی از خط لوله ۴۸ اینچ دوم آذربایجان و انشعاب خ ...
1401/02/19
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: بیش از 406 هزار واحد مسکونی در استان زنجان، از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: بیش از 406 هزار واحد مسکونی در استان زنجان، از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند با اضافه شدن نزدیک به ۱۱ هزار واحد مسکونی جدید به جمع مشترکین گاز طبیعی در سال گذشته؛ واحد مسکونی تحت پوشش گاز طبیعی در استان زنجان؛ به بیش از ۴۰۶ هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی رسیده است.
1401/02/17
برگزاری 70 مناقصه و مزایده ی شرکت گاز استان زنجان به ارزش بیش از 512 میلیارد تومان
برگزاری 70 مناقصه و مزایده ی شرکت گاز استان زنجان به ارزش بیش از 512 میلیارد تومان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان اعلام کرد: در سال گذشته؛ ۷۰ مناقصه و مزایده با حجم ریالی بیش از ۵۱۲ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان در شرکت گاز استان زنجان به مرحله اجراء رسیده است.
1401/02/05
با گازرسانی به 109 واحد صنعتی در سال گذشته؛ واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان به 2 هزار و 464 واحد رسید
با گازرسانی به 109 واحد صنعتی در سال گذشته؛  واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان به 2 هزار و 464 واحد رسید مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: سال گذشته به ۱۰۹ واحد صنعتی عمده و جزء با حجم جایگزینی ۴۴ هزار و ۶۰۰ مترمکعب گاز طبیعی با سوخت مایع گازرسانی شد تا واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان ...
1401/02/04
s