چهار شنبه, 28 اردیبهشت,1401

رنگ متن

در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها صورت گرفت؛ صرفه جویی30 میلیارد ریالی در شرکت گاز استان زنجان

در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها صورت گرفت؛ صرفه جویی30 میلیارد ریالی در شرکت گاز استان زنجان

با طراحی مهندس زنجانی؛ شرایط لازم برای نصب یک کنتور آلتراسونیک برای ۲ ایستگاه CGS قیدار زنجان فراهم شد تا با طراحی انجام شده و همچنین حذف ۶ کنتور توربینی؛ گاز زنجان شاهد صرفه جویی ۳۰ میلیارد ریالی باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ سرپرست این شرکت با اشاره به اهمیت امکان ثبت و اندازه گیری دقیق مقدار برداشت گاز از خطوط انتقال در ایستگاه های CGS؛ گفت: با اعلام ستاد شرکت ملی گاز ایران؛ شرکت های گاز استانی موظف شده اند تا نسبت به نصب کنتورهای آلتراسونیک به جای کنتورهای توربینی؛ اقدام کنند تا با بهره گیری از کنتورهای جدید، از این پس؛ میزان برداشت گاز از خط انتقال؛ با دقت بیشتری اندازه گیری شود.

رحیم سلیمانی نژاد با بیان اینکه شرکت گاز استان زنجان در پی راه اندازی و نصب هفتمین کنتور آلتراسونیک خود در ایستگاه CGS شهرستان قیدار است؛ افزود: با توجه به وجود ۲ ایستگاه CGS در شهرستان قیدار و لزوم نصب ۲ کنتور آلتراسونیک ۶ اینچ مجزا در این ایستگاه ها؛ با شرایط لازم برای نصبِ تنها یک کنتور آلتراسونیک و حذف ۶ کنتور توربینی فراهم شد که این اقدام صرفه جویی اقتصادی قابل توجهی در این شرایط اقتصادی به دنبال داشته است.

وی اظهار داشت: با نصب کنتور آلتراسونیک در ایستگاه های CGS و بالا رفتن دقت در ثبت ارقام، خطای اندازه گیریِ گاز ورودی شهرها به کمتر از یک درصد می رسد.

سرپرست شرکت گاز استان زنجان تصریح داشت: از مزایای نصب این کنتور، دقت اندازه گیری بالا نسبت به کنتورهای توربینی، امکان ثبت آرشیو برای چندین سال، امکان تحلیل و پایش مصارف در بازه های زمانی مختلف و نیز تأثیر مثبت در کاهش هدر رفت گاز در ایستگاه های CGS است.

مهندس سلیمانی اظهار داشت: کنتورهای آلتراسونیک بدلیل عدم وجود قطعات دوارِ مکانیکی نیاز به انجام تعمیرات مداوم و دوره ای ندارد و نیاز به کالیبراسیون این کنتور در یک بازه زمانی ۸ ساله است که نسبت به کالیبراسیون هر ساله در کنتورهای توربینی، صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه تعمیر و نگهداری را نیز در پی خواهد داشت.

سرپرست شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه کنتورهای آلتراسونیک و فلوکامپیوترهای مربوطه، به همت  مهندسین توانمند این شرکت در واحد امور مهندسی و اجرای طرح ها؛ بهره برداری و اندازه گیری و توزیع گاز و با اتکا به توانمندی‌های داخلی به طــور کامل راه اندازی می شود؛ ابراز داشت: نخستین کنتور آلتراسونیک استان زنجان در سال ۹۱ در ایستگاه گاز نیروگاه سلطانیه؛ با ظرفیت حداکثر مصرف ۲۰۰ هزار متر مکعب بر ساعت؛ نصب و راه اندازی شده است.

گفتنی است؛ طراحی این پروژه؛ توسط مهندس رحیم سلیمانی نژاد در زمان تصدی رئیس خدمات فنی و مهندسی شرکت گاز استان زنجان صورت گرفته است که هم اکنون در ادامه مسیر خدمت رسانی؛ وی به عنوان سرپرست شرکت گاز استان زنجان منصوب شده است.

  • تاریخ انتشار :
  • 27 دی 1400
  • واحد روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
اشتراک پذیری بیش از 12 هزار مشترک جدید گاز در برنامه 1401 شرکت گاز استان زنجان
اشتراک پذیری بیش از 12 هزار مشترک جدید گاز در برنامه 1401 شرکت گاز استان زنجان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: امسال ۱۲ هزار و ۵۰۰ مشترک جدید شهری و روستایی به جمع مشترکین زنجانی اضافه می شود.
1401/02/27
با هدف کاهش موانع تولید و کمک به اقتصاد کشور صورت می گیرد؛ برنامه ریزی گاز زنجان برای گازرسانی و افزایش ظرفیت شهرک‌های صنعتی استان
با هدف کاهش موانع تولید و کمک به اقتصاد کشور صورت می گیرد؛ برنامه ریزی گاز زنجان برای گازرسانی و افزایش ظرفیت شهرک‌های صنعتی استان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در راستای کاهش آلودگی محیط زیست، کاهش موانع تولید و کمک به اقتصاد کشور؛ گازرسانی و افزایش ظرفیت شهرک‌های صنعتی استان در الویت شرکت گاز استان زنجان قرار دارد.
1401/02/27
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان خبر داد: 40 هزار متر مکعب بر ساعت سوخت پاک جایگزین سوخت های میان تقطیر می شود
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان خبر داد: 40 هزار متر مکعب بر ساعت سوخت پاک جایگزین سوخت های میان تقطیر می شود شرکت گاز استان زنجان با گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنایع غیر مشمول و مشمول مصوبه شورای اقتصاد درصدد جایگزینی ۴۰ هزار متر مکعب بر ساعت سوخت پاک گاز طبیعی به جای سوخت های میان تقطیر در استان است.
1401/02/26
شعله های امید در راه روستاهای باقی مانده زنجان؛ گازرسانی به 114 روستا، در دستور کار سال 1401 شرکت گاز استان زنجان قرار دارد
شعله های امید در راه روستاهای باقی مانده زنجان؛ گازرسانی به 114 روستا، در دستور کار سال 1401 شرکت گاز استان زنجان قرار دارد مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از تجلّی کار و کوشش با گازرسانی به ۱۱۴ روستای استان؛ به عنوان یکی از مهمترین طرح ها و برنامه های اجرایی در سال جاری خبر داد.
1401/02/25
گام بلند گاز زنجان برای جلوگیری از تکرار خاموشی های برق کشور در تابستان؛ گاز طبیعی نیروگاه 546 مگاواتی آریان زنجان تا پایان خرداد تامین می شود
گام بلند گاز زنجان برای جلوگیری از تکرار خاموشی های برق کشور در تابستان؛ گاز طبیعی نیروگاه 546 مگاواتی آریان زنجان تا پایان خرداد تامین می شود نماینده عالی دولت در استان زنجان از عملیات گازرسانی به نیروگاه سیکل ترکیبی آریان زنجان بازدید و در جریان پیشرفت ۹۴ درصدی پروژه احداث خط لوله ۲۰ اینچ ارتباطی از خط لوله ۴۸ اینچ دوم آذربایجان و انشعاب خ ...
1401/02/19
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: بیش از 406 هزار واحد مسکونی در استان زنجان، از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان: بیش از 406 هزار واحد مسکونی در استان زنجان، از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند با اضافه شدن نزدیک به ۱۱ هزار واحد مسکونی جدید به جمع مشترکین گاز طبیعی در سال گذشته؛ واحد مسکونی تحت پوشش گاز طبیعی در استان زنجان؛ به بیش از ۴۰۶ هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی رسیده است.
1401/02/17
برگزاری 70 مناقصه و مزایده ی شرکت گاز استان زنجان به ارزش بیش از 512 میلیارد تومان
برگزاری 70 مناقصه و مزایده ی شرکت گاز استان زنجان به ارزش بیش از 512 میلیارد تومان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان اعلام کرد: در سال گذشته؛ ۷۰ مناقصه و مزایده با حجم ریالی بیش از ۵۱۲ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان در شرکت گاز استان زنجان به مرحله اجراء رسیده است.
1401/02/05
با گازرسانی به 109 واحد صنعتی در سال گذشته؛ واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان به 2 هزار و 464 واحد رسید
با گازرسانی به 109 واحد صنعتی در سال گذشته؛  واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان به 2 هزار و 464 واحد رسید مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: سال گذشته به ۱۰۹ واحد صنعتی عمده و جزء با حجم جایگزینی ۴۴ هزار و ۶۰۰ مترمکعب گاز طبیعی با سوخت مایع گازرسانی شد تا واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان ...
1401/02/04
s