چهار شنبه, 06 بهمن,1400

رنگ متن

فقط و فقط با صرفه‌جویی یک‌ متر مکعب گاز در روز؛ امکان گازرسانی به 25 هزار و 400 خانوار زنجانی فراهم می شود

فقط و فقط با صرفه‌جویی یک‌ متر مکعب گاز در روز؛  امکان گازرسانی به 25 هزار و 400 خانوار زنجانی فراهم می شود

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: اگر هر خانواده از ۳۴۰ هزار و ۸۶۱ مشترک خانگی در روز؛  فقط یک‌ متر مکعب گاز صرفه‌جویی کنند، این میزان صرفه جویی؛ معادل متوسط مصرف 25 هزار و 400 خانوار زنجانی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ موسی احمدلو با اشاره به اینکه در این استان؛ متوسط مصرفِ گازِ هر مشترک خانگی در ۶ ماهه سرد سال معادل ۲ هزار و ۳۵۵ مترمکعب گاز طبیعی است؛ اظهار داشت: اگر هر مشترک خانگی در شبانه روز فقط یک متر مکعب گاز صرفه جویی کند؛ شاهد صرفه جویی۳۴۰ هزار و ۸۶۱ متر مکعبی گاز طبیعی خواهیم بود.

وی با اعلام اینکه این صرفه‌جویی به ظاهر اندک اما بسیار ارزشمند؛ معادل گازرسانی برای ۲۵ هزار و ۴۰۰ خانوار زنجانی است؛ افزود: اگر این فرهنگ نه تنها در استان زنجان بلکه در کشور فراگیر شود، مشترکین خانگی با مدیریت مصرف خود؛ گامی بزرگ برای چرخیدن چرخ صنعت و اقتصاد کشور برداشته و یاریگر دولتمردان در بهره مندی آحاد کشور از منافع سوخت رسانی خواهند بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان در ادامه با بیان اینکه نگرانی از تامین به موقع سوخت نیروگاه‌ها؛ این روزها به یکی از دغدغه‌های اصلی صنعت گاز و برق تبدیل شده است، ابراز داشت: هر چه میزان مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری افزایش یابد، امکان تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها دشوارتر می شود؛ در صورتی که تنها با کمی توجه و دقت در رعایت مصرف بهینه گاز؛ همه مردم می توانند از گاز طبیعی بهره مند شده و صنایع نیز به تولید بپردازند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر همکاری همه مشترکین در مدیریت مصرف بهینه گاز طبیعی؛

از مشترکین خانگی، دستگاه های دولتی و ادارات استان خواست؛ نهایت تلاش خود را در مصرف بهینه گاز بکار گیرند.

مهندس احمدلو با اشاره به اعمال محدودیت گازرسانی در بخش صنایع استان از آغاز فصل سرما؛ تصریح داشت: انرژی پاک؛ سهم همه مشترکین صنعتی، تجاری و خانگی است و با توجه به اتصال شبکه سراسری گاز در کشور؛ متاسفانه با توجه نکردنِ مصرف کنندگان خانگی بر صرفه جویی هر چه بیشتر در مصرف گاز، امکان کمبود گاز در برخی نقاط کشور وجود داشته و هم اکنون نیز صنایع به استفاده از سوخت دوم روی آورده اند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به ضریب نفوذ ۹۸.۳۰ درصدی گاز در استان سردسیر زنجان، گفت: افزایش مصرف گاز امری اجتناب ناپذیر است، اما با توجه به اینکه عمده مصرف در بخش خانگی؛ صرف ایجاد گرمایش در ماه های سرد سال می شود؛ توجه جدی مردم عزیز در رعایت اصول ایمن و بهینه گاز؛ گامی موثر در بهره مندی عمومی است.

وی در پایان بر مصرف بهینه انرژی گاز تأکید کرد و گفت: از هم استانی های عزیز درخواست می کنیم برای صرفه جویی در مصرف انرژی گاز، واقعا" جدیت به خرج داده و یاریگر هموطنانمان در جای جای ایران اسلامی؛ بلاخص در بخش صنعت باشند.

گفتنی است؛ توجه به میزان مصرف اهمیت ویژه ای دارد و استفاده از پوشش مناسب، استفاده از پرده‌های ضخیم، استفاده از شیرهای ترموستاتیک، رعایت دمای رفاه ۱۸تا ۲۱درجه و پوشش مناسب موتورخانه‌ها و تعمیرات لازم آنها به عنوان بخشی از راه‌های مصرف بهینه گاز توصیه می‌شود.

به گفته کارشناسان، با کم کردن فقط یک درجه از دمای خانه، می‌توانیم هزینه هایی را که صرف گرمایش منزل می شود تا ۶ درصد کاهش دهیم.

 

;
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
استقبال گاز زنجان از دهه مبارک فجر با 63 پروژه گازرسانی در استان
استقبال گاز زنجان از دهه مبارک فجر با 63 پروژه گازرسانی در استان شرکت گاز استان زنجان دهه فجر ۱۴۰۰ را با افتتاح گازرسانی به ۳۲ واحد صنعتی و تولیدی، اجرای عملیات گازرسانی به ۲۴ روستا و بهره برداری از ۷ پروژه گازرسانیِ روستایی؛ آغاز می کند.
1400/11/05
با افزایش20 درصدی مصرف گاز؛ زنجانی ها رکورد زدند
با افزایش20 درصدی مصرف گاز؛ زنجانی ها رکورد زدند سرپرست شرکت گاز استان زنجان از مصرف ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب گاز در استان خبر داد و گفت: مصرف گاز زنجانی‌ها در یک هفته اخیر؛ ۲۰ درصد افزایش یافته است.
1400/11/02
در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها صورت گرفت؛ صرفه جویی30 میلیارد ریالی در شرکت گاز استان زنجان
در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها صورت گرفت؛ صرفه جویی30 میلیارد ریالی در شرکت گاز استان زنجان با طراحی مهندس زنجانی؛ شرایط لازم برای نصب یک کنتور آلتراسونیک برای ۲ ایستگاه CGS قیدار زنجان فراهم شد تا با طراحی انجام شده و همچنین حذف ۶ کنتور توربینی؛ گاز زنجان شاهد صرفه جویی ۳۰ میلیارد ریالی باش ...
1400/10/27
شرکت گاز استان زنجان، بیش از یک میلیون و 260 هزار نفرساعت؛ کار بدون حادثه به انجام رسانده است
شرکت گاز استان زنجان، بیش از یک میلیون و 260 هزار نفرساعت؛ کار بدون حادثه به انجام رسانده است سرپرست شرکت گاز استان زنجان؛ گفت: با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و نظارت دقیق؛ شرکت گاز استان زنجان در ۳۰۲ روز؛ بیش از یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفرساعت؛ کار بدون حادثه در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.
1400/10/27
در طرح پایش مصرف گاز ادارات؛ کارشناسان گاز زنجان به نظارت و راهنمایی بیش از 3 هزار و 700 دستگاه اجرایی استان پرداختند
در طرح پایش مصرف گاز ادارات؛ کارشناسان گاز زنجان به نظارت و راهنمایی بیش از 3 هزار و 700 دستگاه اجرایی استان پرداختند سرپرست شرکت گاز استان زنجان گفت: در ادامه روند اجرای طرح نظارت بر مصرف بهینه گاز در ادارات؛ کارشناسان این شرکت؛ مصرف گاز ۳ هزار و ۷۱۶ دستگاه اجرایی استان را پایش و راهنمایی لازم را ارائه کردند.
1400/10/27
مدیر امور گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در زنجان: مصرف گاز کشور در مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب قرار گرفته است
مدیر امور گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در زنجان: مصرف گاز کشور در مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب قرار گرفته است مدیر امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در مورد آخرین وضعیت مصرف گاز کشور از افزایش بی سابقه مصرف گاز در بخش تجاری و خانگی خبر داد و با بیان اینکه در حال حاضر در پیک مصرف گاز طبیعی قرار داریم؛ گفت: با ت ...
1400/10/19
شفاف سازی و الکترونیکی کردن خدمات؛ ابزاری موثر در خشکاندن ریشه‌های فساد است
شفاف سازی و الکترونیکی کردن خدمات؛ ابزاری موثر در خشکاندن ریشه‌های فساد است مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ارائه ۲۲ خدمت الکترونیکی به مردم؛ گفت: یکی از تاکیدات مدیریت جدید این شرکت؛ خشکاندن ریشه‌های بروز فساد در ادارات است.
1400/10/19
در افق توسعه اقتصادی استان زنجان برای سال آینده؛ ۸.۷ درصد رشد اقتصادی پیش بینی شده است
در افق توسعه اقتصادی استان زنجان برای سال آینده؛ ۸.۷ درصد رشد اقتصادی پیش بینی شده است معاون امور عمرانی استاندار زنجان گفت: طبق برنامه‌ها و چشم‌اندازهای ابلاغی و ظرفیت‌هایِ اقتصادی در استان؛ باید از نظر رشد اقتصادی به ۸.۷ درصد برسیم.
1400/10/19
s