چهار شنبه, 06 بهمن,1400

رنگ متن

تعداد خانوارهای تحت پوشش گاز در استان زنجان به 91.6 درصد افزایش می یابد

تعداد خانوارهای تحت پوشش گاز در استان زنجان به 91.6 درصد افزایش می یابد

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: با بهره برداری از طرح های گازرسانی به ۳۸ روستا تا پایان ۱۴۰۰؛ ضریب نفوذ گاز در استان زنجان به ۹۱.۶ درصد می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ موسی احمدلو در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت ۲۰ شبکه استانی اشراق، افزود: با گازرسانی به ۳۸ روستای در دست اقدام؛ ۳ هزار و ۴۷۲ خانوار روستایی از توابع شهرستانهای زنجان، ابهر، خدابنده، ایجرود و طارم به شبکه گاز کشور متصل می شوند.

وی از اختصاص ۱۰۴ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای این طرح ها خبر داد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر 88/4 درصد خانوار روستایی استان زنجان از نعمت گاز طبیعی هستند؛ ابراز داشت: گازرسانی به روستاهای استان با شتاب مطلوبی در حال اجرا است که با تداوم روند فعلی، تعداد روستاهای بهره مند استان به ۶۴۱ روستا با ۹۱.۶ درصد بهره مندی؛ می رسد.

مهندس احمدلو با بیان اینکه یکی از مهمترین مولفه های پروژه های گازرسانی در شرکت گاز استان زنجان؛ رساندن گاز طبیعی به مناطق صعب العبور و مناطق محروم است؛ تصریح داشت: خوشبختانه در سایه تلاش های صورت گرفته در حوزه گازرسانی میزان بهره مندی خانوار استان زنجان از میانگین کشوری بالاتر است.

وی اعلام کرد: در حال حاضر، جمعیت بهره مند از گاز طبیعی استان زنجان در مجموع بخش روستایی و شهری به ۲/۹۶ درصد می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر سیاست جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های فسیلی نظیر مازوت و فرآورده های میان تقطیر، افزود: استفاده از گاز طبیعی به میزان قابل توجهی آلودگی ناشی از سایر سوخت‌ها را کاهش داده و مزیت‌های زیست محیطی فراوانی به دنبال دارد.

مهندس احمدلو، با اشاره به افزایش هر ساله تعداد مشترکین گاز طبیعی و میزان مصرف گاز در استان،گفت: از این‌رو به هم استانی‌های عزیز توصیه می‌شود با صرفه جویی در مصرف گاز، به تامین مطمئن گاز به‌ ویژه در مناطق سرد سیر استان کمک کرده و امکان پایداری گازرسانی در تمامی بخش های مصرفی گاز طبیعی را در روزهای سرد را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه در راستای حرکت در مسیر چشم انداز تدوین شده و اجرای پروژه های زیر ساختی گام بر می داریم؛ عنوان کرد: پیگیری اجرای پروژه های زیر ساختی بخش تولیدی و صنعتی، جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های میان تقطیر به منظور کمک به کاهش هزینه تمام شده در بخش تولید، پیگیری اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی در راستای توسعه گازرسانی، توسعه شبکه و تاسیسات گاز طبیعی در شهرهای استان، بهبود و توسعه خدمات قابل ارائه به مشترکین گاز و بهسازی زیر ساخت های ارائه خدمات با پیشبرد برنامه های GIS در حوزه های نقشه های خط سیر، موقعیت و کروکی انشعابات، نقشه های ازبیلت، و انجام مطالعات مهندسی، تعریف پروژه های مقاوم سازی خطوط و تاسیسات گازرسانی و پیگیری اجرای آنها متناسب با اعتبارات ابلاغی، مهمترین برنامه های عملیاتی گاز زنجان در سال ۱۴۰۰ است.

;
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
استقبال گاز زنجان از دهه مبارک فجر با 63 پروژه گازرسانی در استان
استقبال گاز زنجان از دهه مبارک فجر با 63 پروژه گازرسانی در استان شرکت گاز استان زنجان دهه فجر ۱۴۰۰ را با افتتاح گازرسانی به ۳۲ واحد صنعتی و تولیدی، اجرای عملیات گازرسانی به ۲۴ روستا و بهره برداری از ۷ پروژه گازرسانیِ روستایی؛ آغاز می کند.
1400/11/05
با افزایش20 درصدی مصرف گاز؛ زنجانی ها رکورد زدند
با افزایش20 درصدی مصرف گاز؛ زنجانی ها رکورد زدند سرپرست شرکت گاز استان زنجان از مصرف ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار متر مکعب گاز در استان خبر داد و گفت: مصرف گاز زنجانی‌ها در یک هفته اخیر؛ ۲۰ درصد افزایش یافته است.
1400/11/02
در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها صورت گرفت؛ صرفه جویی30 میلیارد ریالی در شرکت گاز استان زنجان
در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها صورت گرفت؛ صرفه جویی30 میلیارد ریالی در شرکت گاز استان زنجان با طراحی مهندس زنجانی؛ شرایط لازم برای نصب یک کنتور آلتراسونیک برای ۲ ایستگاه CGS قیدار زنجان فراهم شد تا با طراحی انجام شده و همچنین حذف ۶ کنتور توربینی؛ گاز زنجان شاهد صرفه جویی ۳۰ میلیارد ریالی باش ...
1400/10/27
شرکت گاز استان زنجان، بیش از یک میلیون و 260 هزار نفرساعت؛ کار بدون حادثه به انجام رسانده است
شرکت گاز استان زنجان، بیش از یک میلیون و 260 هزار نفرساعت؛ کار بدون حادثه به انجام رسانده است سرپرست شرکت گاز استان زنجان؛ گفت: با رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و نظارت دقیق؛ شرکت گاز استان زنجان در ۳۰۲ روز؛ بیش از یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفرساعت؛ کار بدون حادثه در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.
1400/10/27
در طرح پایش مصرف گاز ادارات؛ کارشناسان گاز زنجان به نظارت و راهنمایی بیش از 3 هزار و 700 دستگاه اجرایی استان پرداختند
در طرح پایش مصرف گاز ادارات؛ کارشناسان گاز زنجان به نظارت و راهنمایی بیش از 3 هزار و 700 دستگاه اجرایی استان پرداختند سرپرست شرکت گاز استان زنجان گفت: در ادامه روند اجرای طرح نظارت بر مصرف بهینه گاز در ادارات؛ کارشناسان این شرکت؛ مصرف گاز ۳ هزار و ۷۱۶ دستگاه اجرایی استان را پایش و راهنمایی لازم را ارائه کردند.
1400/10/27
مدیر امور گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در زنجان: مصرف گاز کشور در مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب قرار گرفته است
مدیر امور گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران در زنجان: مصرف گاز کشور در مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب قرار گرفته است مدیر امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران در مورد آخرین وضعیت مصرف گاز کشور از افزایش بی سابقه مصرف گاز در بخش تجاری و خانگی خبر داد و با بیان اینکه در حال حاضر در پیک مصرف گاز طبیعی قرار داریم؛ گفت: با ت ...
1400/10/19
شفاف سازی و الکترونیکی کردن خدمات؛ ابزاری موثر در خشکاندن ریشه‌های فساد است
شفاف سازی و الکترونیکی کردن خدمات؛ ابزاری موثر در خشکاندن ریشه‌های فساد است مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ارائه ۲۲ خدمت الکترونیکی به مردم؛ گفت: یکی از تاکیدات مدیریت جدید این شرکت؛ خشکاندن ریشه‌های بروز فساد در ادارات است.
1400/10/19
در افق توسعه اقتصادی استان زنجان برای سال آینده؛ ۸.۷ درصد رشد اقتصادی پیش بینی شده است
در افق توسعه اقتصادی استان زنجان برای سال آینده؛ ۸.۷ درصد رشد اقتصادی پیش بینی شده است معاون امور عمرانی استاندار زنجان گفت: طبق برنامه‌ها و چشم‌اندازهای ابلاغی و ظرفیت‌هایِ اقتصادی در استان؛ باید از نظر رشد اقتصادی به ۸.۷ درصد برسیم.
1400/10/19
s