چهار شنبه, 17 آذر,1400

رنگ متن

نشت یابی بیش 4 هزار و 360 کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در استان زنجان

نشت یابی بیش 4 هزار و  360 کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در استان زنجان

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: در راستای ایمنی و نگهداری شبکه های گازرسانی در ۶ ماهه نخست۱۴۰۰؛ بیش از ۴ هزار و ۳۶۷ کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در استان زنجان نشت یابی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ موسی احمدلو با بیان اینکه گاز زنجان در راستای شناسایی و کنترل خطرات و ریسک ها، بهره برداری ایمن و پیشگیری از حوادث احتمالی، به صورت مستمر نسبت به انجام عملیات نشت یابی اقدام می کند؛ افزود: در ۶ ماهه نخست امسال نیز مطابق با استاندارد و دستورالعمل های شرکت ملی گاز ایران؛ عملیات نشت یابیِ۴ هزار و  ۳۶۷ کیلومتر از تاسیسات گازرسانی، خطوط تغذیه و شبکه، ۴ هزار و ۶۵۷ عدد از شیرها و حوضچه ها، ۱۴۷هزار و ۱۴۲ عدد انشعابات و ۷۱۵ مورد از ایستگاه ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به رعایت دقیق و کامل استانداردها و دستورالعمل های ابلاغی در زمینه مسایل فنی، نشت یابی، کنترل مدیریت خوردگی شبکه ها، ایستگاه ها و تجهیزات مورد بهره برداری؛ اذعان داشت: تلاش همکاران واحد بازرسی فنی، نظارت بر رعایت هر چه بیشتر استانداردهای فنی است تا اهداف کلان شرکت همچون توزیع مطلوب و ایمن گاز، کاهش آلودگی های زیست محیطی و جلوگیری از هدر رفت گاز که به عنوان گازهای گمشده مطرح هستند؛ تحقق یابند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان تصریح کرد: برنامه ریزی برای بازدید پروژه ها، فعالیت در کمیته فنی ایستگاه ها و حفاظت کاتدیک، هدف گذاری تحلیل نتایج نشت یابی ها و برنامه ریزی تجهیز و دستگاه های نشت یابی از دیگر اقدامات انجام شده در واحد بازرسی فنی در ۶ ماهه نخست سال۱۴۰۰ است.

مهندس احمدلو خاطر نشان کرد: برنامه ریزی برای انجام ضخامت سنجی ایستگاه ها و تهیه چک لیست ها، بازرسی پروژه ها و ایستگاه ها از دیگر برنامه های این واحد در سال جاری است.

وی در پایان اظهار کرد: با پایش دقیق و به موقع تأسیسات و تجهیزات گازرسانی؛ شاهد افزایش حداکثری ضریب ایمنی شبکه و همچنین افزایش کیفیت سطح خدمات به مشترکین محترم استان هستیم.

 

;
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
فقط و فقط با صرفه‌جویی یک‌ متر مکعب گاز در روز؛ امکان گازرسانی به 25 هزار و 400 خانوار زنجانی فراهم می شود
فقط و فقط با صرفه‌جویی یک‌ متر مکعب گاز در روز؛  امکان گازرسانی به 25 هزار و 400 خانوار زنجانی فراهم می شود مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: اگر هر خانواده از ۳۴۰ هزار و ۸۶۱ مشترک خانگی در روز؛ فقط یک‌ متر مکعب گاز صرفه‌جویی کنند، امکان گازرسانی به ۲۵ هزار و ۴۰۰ خانوار محروم از نعمت گاز در استان زنجان فر ...
1400/09/17
پایداری جریان گاز، حفظ تعادل در تولید، مصرف و پیشگیری از افت فشار گاز در سایه همکاری همه سازمانها
پایداری جریان گاز، حفظ تعادل در تولید، مصرف و پیشگیری از افت فشار گاز در سایه همکاری همه سازمانها مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: برای حفظ هر چه بیشتر تعادل در تولید، مصرف و پیشگیری از احتمال قطعی گاز؛ همه سازمان ها تا پایان سال موظف به رعایت مصرف بهینه گاز هستند
1400/09/14
زنجانی ها با بازبینی مداوم لوله و اتصالات دودکش ها؛ از وقوع هرگونه حادثه جبران ناپذیر پیشگیری کنند
زنجانی ها با بازبینی مداوم لوله و اتصالات دودکش ها؛ از وقوع هرگونه حادثه جبران ناپذیر پیشگیری کنند رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان اعلام کرد: به دلیل وزش باد شدید از چهارشنبه تا اوایل صبح جمعه؛ مشترکین عزیز برای جلوگیری از نشت گاز مونوکسید کربن؛ لوله های بخاری و کلاهک دودکش ها را بررسی کرده و ...
1400/09/10
پایداری شبکه گاز در سایه رعایت دمای رفاه و صرفه‌جویی زنجانی ها
پایداری شبکه گاز در سایه رعایت دمای رفاه و صرفه‌جویی زنجانی ها مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اهمیت رعایت الگوی مصرف بهینه گاز؛ از تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز طبیعی توسط مشترکین زنجانی خبر داد.
1400/09/08
طرح نظارت بر مصرف بهینه گاز در ادارات زنجان آغاز شد
طرح نظارت بر مصرف بهینه گاز در ادارات زنجان آغاز شد مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از اجرای طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز طبیعی در ادارات و سازمان‌های دولتی استان با هدف صرفه‌جویی و مدیریت انرژی خبر داد.
1400/09/03
پیام تبریک مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت هفته بسیج
پیام تبریک مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت هفته بسیج موسی احمدلو در پیام تبریک به مناسب هفته بسیج گفت: بسیج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است که با ظهور اسلام تولد یافته و در ملت های مسلمان رشد کرده است. و عدالت خواهی میلیون ها انسان باایمان؛ ...
1400/09/03
افزایش 26 درصدی مصرف گاز طبیعی در استان زنجان
افزایش 26 درصدی مصرف گاز طبیعی در استان زنجان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با کاهش دمای هوا در چند روز اخیر؛ مصرف گاز طبیعی در مقایسه با مدت مشابه پارسال در حدود ۲۶ درصد افزایش یافته و از مرز ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب فراتر رفته است.
1400/09/01
تعداد خانوارهای تحت پوشش گاز در استان زنجان به 91.6 درصد افزایش می یابد
تعداد خانوارهای تحت پوشش گاز در استان زنجان به 91.6 درصد افزایش می یابد مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: با بهره برداری از طرح های گازرسانی به ۳۸ روستا تا پایان ۱۴۰۰؛ ضریب نفوذ گاز در استان زنجان به ۹۱.۶ درصد می رسد.
1400/08/30
s