چهار شنبه, 17 آذر,1400

رنگ متن

در 6 ماهه نخست 1400؛ نیروگاه سلطانیه ی زنجان، روزانه بیش از 2 میلیون 900 هزار متر مکعب گاز مصرف کرد

در 6 ماهه نخست 1400؛    نیروگاه سلطانیه ی زنجان، روزانه بیش از 2 میلیون  900 هزار متر مکعب گاز مصرف کرد

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از ثبت مصرف روزانه ی ۲ میلیون و۹۷۰ هزار متر مکعبی نیردگاه سلطانیه در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان موسی احمدلو گفت: نیروگاه سلطانیه در ۶ ماهه نخست امسال؛ بیش از ۵۳۴ میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب گاز مصرف کرده است که میانگین مصرف روزانه آن معادل ۲ میلیون و ۹۷۰ هزار متر مکعب است.

وی با اعلام اینکه این نیروگاه در مدت مشابه ۶ ماهه سال ۹۹ در مجموع بیش از ۵۱۱ میلیون ۵۵۱ هزار مترمکعب گاز مصرف کرده است که امسال شاهد رشد حدود ۵ درصدی هستیم؛  افزود: این امر ناشی از افزایش میزان تقاضای برق مصرفی شبکه سراسری؛ بواسطه شروع فصول گرم سال و به تبع آن افزایش گاز مصرفی نیروگاه بوده است.

مدیرعامل گاز زنجان در ادامه از سهم ۷۰.۳۶ درصدی بخش صنعت و نیروگاه از کل گاز مصرفی در استان زنجان خبر داد و گفت: بخش نیروگاه با ۴۵.۷۹ درصدِ میزان مصرف، بخش صنعت با ۲۴.۵۸ درصد، حمل و نقل با ۶.۹۲ درصد و بخش کشاورزی و دامپروری با ۱.۵ درصد به ترتیب بیشترین سهم مصرف گاز طبیعی در بخش صنعتی را به خود اختصاص داده است.

مهندس احمدلو با بیان اینکه بخش خانگی نیز ۱۸.۲ درصد سهم سبد انرژی استان را به خود اختصاص داده است؛ اظهار کرد: با تامین گاز بخش عمومی با ۲.۲ درصد و بخش تجاری با ۰.۸۶ درصد، در خدمت هم استانی های عزیز و ارائه خدمات گازرسانی هستیم. 

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان اعلام کرد: مشترکین صنعتی و غیرصنعتی نیز در۶ ماهه امسال بیش از ۱ میلیارد و ۲۵۸ میلیون متر مکعب گاز با میانگین مصرف روزانه ۶ میلیون و ۷۶۹ هزار مترمکعب گاز مصرف کرده اند.

 

;
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
پایداری جریان گاز، حفظ تعادل در تولید، مصرف و پیشگیری از افت فشار گاز در سایه همکاری همه سازمانها
پایداری جریان گاز، حفظ تعادل در تولید، مصرف و پیشگیری از افت فشار گاز در سایه همکاری همه سازمانها مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: برای حفظ هر چه بیشتر تعادل در تولید، مصرف و پیشگیری از احتمال قطعی گاز؛ همه سازمان ها تا پایان سال موظف به رعایت مصرف بهینه گاز هستند
1400/09/14
زنجانی ها با بازبینی مداوم لوله و اتصالات دودکش ها؛ از وقوع هرگونه حادثه جبران ناپذیر پیشگیری کنند
زنجانی ها با بازبینی مداوم لوله و اتصالات دودکش ها؛ از وقوع هرگونه حادثه جبران ناپذیر پیشگیری کنند رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان اعلام کرد: به دلیل وزش باد شدید از چهارشنبه تا اوایل صبح جمعه؛ مشترکین عزیز برای جلوگیری از نشت گاز مونوکسید کربن؛ لوله های بخاری و کلاهک دودکش ها را بررسی کرده و ...
1400/09/10
پایداری شبکه گاز در سایه رعایت دمای رفاه و صرفه‌جویی زنجانی ها
پایداری شبکه گاز در سایه رعایت دمای رفاه و صرفه‌جویی زنجانی ها مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اهمیت رعایت الگوی مصرف بهینه گاز؛ از تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز طبیعی توسط مشترکین زنجانی خبر داد.
1400/09/08
طرح نظارت بر مصرف بهینه گاز در ادارات زنجان آغاز شد
طرح نظارت بر مصرف بهینه گاز در ادارات زنجان آغاز شد مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از اجرای طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز طبیعی در ادارات و سازمان‌های دولتی استان با هدف صرفه‌جویی و مدیریت انرژی خبر داد.
1400/09/03
پیام تبریک مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت هفته بسیج
پیام تبریک مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت هفته بسیج موسی احمدلو در پیام تبریک به مناسب هفته بسیج گفت: بسیج، فهم درست اتحاد، اراده و اخلاص مسلمانان است که با ظهور اسلام تولد یافته و در ملت های مسلمان رشد کرده است. و عدالت خواهی میلیون ها انسان باایمان؛ ...
1400/09/03
افزایش 26 درصدی مصرف گاز طبیعی در استان زنجان
افزایش 26 درصدی مصرف گاز طبیعی در استان زنجان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با کاهش دمای هوا در چند روز اخیر؛ مصرف گاز طبیعی در مقایسه با مدت مشابه پارسال در حدود ۲۶ درصد افزایش یافته و از مرز ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب فراتر رفته است.
1400/09/01
تعداد خانوارهای تحت پوشش گاز در استان زنجان به 91.6 درصد افزایش می یابد
تعداد خانوارهای تحت پوشش گاز در استان زنجان به 91.6 درصد افزایش می یابد مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: با بهره برداری از طرح های گازرسانی به ۳۸ روستا تا پایان ۱۴۰۰؛ ضریب نفوذ گاز در استان زنجان به ۹۱.۶ درصد می رسد.
1400/08/30
اجرای بیش از 7 هزار و 100 کیلومتر شبکه گاز در استان زنجان
اجرای بیش از 7 هزار و 100 کیلومتر شبکه گاز در استان زنجان مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: توسعه شبکه گازرسانی در تمام شهرها و روستاها ادامه دارد و تاکنون نزدیک به ۷ هزار و ۱۱۴ کیلومتر شبکه‌گذاری در نقاط مختلف استان زنجان اجرا شده است.
1400/08/29
s