شنبه, 08 آذر,1399

رنگ متن

دوره های آموزشی آنلاینِ گاز زنجان؛ خانوادگی برگزار شد

دوره های آموزشی آنلاینِ گاز زنجان؛ خانوادگی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان موسی احمدلو گفت: با درخواست امور بانوان و سرپرست مددکاری اجتماعی این شرکت؛ واحد آموزش شرایط لازم برای برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ۶۰ نفر از کارکنان و خانواده های ایشان را به صورت آنلاین فراهم کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان افزود: دوره آموزشی «آشنایی با مهارت های مدیریت خشم در زندگی، راز آرامش و نشاط در خانواده و پویایی در محیط کار» با تدریس دکتر رنجبر به مدت ۳ روز به صورت برخط (On line) و خانوادگی برگزار شد.
مهندس احمدلو ابراز کرد: شرکت‌ گاز استان زنجان در مورد برگزاری دوره های آموزشی کارکنان خود، توانسته است با بهره گیری از سامانه آموزش مجازی شرکت ملی گاز و برگزاری دوره های آنلاین؛ پاسخگوی نیاز آموزشی کارکنان خود باشد.
ویتصریح داشت: درراستای مسئولیت‌های اجتماعی و حفظ جان سرمایه‌های انسانی، برگزاری دوره های آموزشی به صورت آنلاین دردستور کار واحد آموزش قرارگرفته است.
در بخشی از دوره برگزار شده دکتر پیمان رنجبر با بیان اینکه مجهز بودن به مهارتهای زندگی؛ مهمترین عامل در تحکیم بنیان خانواده و جلوگیری از طلاق و آسیب های اجتماعی است؛ گفت: بررسی ها نشان می دهد که ریشه بسیاری از تنش ها و مشکلات و سوء تفاهم ها؛ در ناتوانی زوجین در برقراری ارتباط سالم است.
روان شناس و مشاور امور خانواده با اشاره به اینکه دستیابی به جامعه سالم در گرو سلامت خانواده است و از این رو سالم‌سازی محیط خانواده و روابط زناشویی و افزایش رضایت زناشویی، بی‌گمان اثرات مثبتی را درجامعه به همراه خواهدداشت؛ افزود: متاسفانه بسیاری از زوجین ندانسته و تنها بر اثر نداشتن مهارتهای لازم ارتباطی دچار فرسودگی زناشویی و تبعات جبران ناپذیر آن می شوند؛ در حالی که با  مجهز بودن و کسب آگاهی های لازم می توان زندگی شاد و موفقی را برای خود و خانواده فراهم کنیم.
دکتر رنجبر با اشاره به برخی مهارتهای ارتباطی موثر در روابط انسانی، ابراز داشت: مهارت های ارتباطی شام لخوب گوش کردن، آغازگر ارتباط بودن، فرستادن پیام های بدنی، کلامی و لمسی خوب، آگاهی از مسائل بین ‌فرهنگی، غلبه برکمرویی، آگاهی از نقش جنسی، مدیریت خشم، برقراری ارتباط جنسی، مدیریت اختلافات و تعارض، ابراز وجود، قاطعیت در رفتار، ابراز احساسات به صورت مناسب، آشنایی با پل‌ها و موانع، مهارت مکالمه و انتخاب دقیق کلمات در جریان ارتباط است.
وی همچنین به برخی مهارت های زناشویی اشاره و تصریح داشت: داشتن آگاهی لازم در مورد رفتارهای جنسی، بالا بردن عزت نفس، بینش نسبت به روابط بین دو جنس، درک وظایف و مسؤولیت­‌ها نسبت به جنس مخالف، ارزش‌های دینی، اخلاقی و اجتماعی از دیگر مهارت های زناشویی است.
روان شناس و مشاور امور خانواده با بیان اینکه باید تلاش کنیم به جای همدردی با طرف مقابل، همدلی داشته و تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات او به کار ببریم، گفت: از جمله مهارت های همدلی شامل تواناییگوشدادن، درک نیاز و وضعیت دیگران، ابراز درک دیگران، حساسیت داشتن به احساسات دیگران، توجه نشان دادن، حمایت کردن و اجتناب از پیش‌داوری است.
رنجبر افزود: ما مسئول شادی خود و عزیزانمان هستیم و باید با تمرین و کسب مهارت ابراز احساسات مانند اهمیتدادنو آگاهی داشتن نسبت به احساسات، آگاهی ازخواسته‌­ها و آرزوها، آگاهی از حس‌های بدنی، ظرفیت تجربه احساسات و کنکاش احساسات؛ زندگی شادی را برای خود و خانواده فراهم آوریم.
وی ابراز داشت: فهمیدن معنای زندگی، شفاف مطرح کردن درخواست ها، شناخت حوزه های مشترک همدیگر، بیان احساسات و خواسته ها به صورت مشخص، مجهز بودن به صلاح صداقت، مسئولیت پذیری، کارکردن روی اعتماد به نفس خود، تصمیم گیری دو نفره در زندگی، بخشش، توجه به آزادی همدیگر، تلاش برای از بین بردن رذائل اخلاقی، تلاش برای کنترل خشم و عصبانیت، از دیگر مهارت های مهمی است که موجبات داشتن خانواده ای شاد، سالم و موفق را فراهم می آورد.
روان شناس و مشاور امور خانواده در پایان تحکیم بنیان خانواده را مهمترین مسئله اجتماعی عنوان و با بیان اینکه ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی از جمله اعتیاد و طلاق به بنیان خانواده ارتباط داشته و اگر به تحکیم بنیان خانواده نپردازیم درآینده با مشکلات بزرگتر اجتماعی مواجه خواهیم شد؛ افزود: این امر در حالی است که با کسب مهارت های زندگی می توانیم خانواده ای عاری از هر نوع تنش و مخاطره داشته، از زندگی مشترک نهایت لذت را برده و موجبات رشد، تکامل و شکوفایی خود و جامعه را فراهم آوریم.

;
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
در راستای کنترل و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا؛ همه خدمات گاز زنجان به صورت غیر حضوری انجام می شود/ مشترکین محترم به ادارات گاز در سطح استان مراجعه نفرمایند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از مشترکین زنجانی خواست: با توجه به وضعیت قرمز استان در دوران شیوع بیماری کرونا و ضرورت کاهش تردد، به ادارات گاز مراجعه نکرده و از خدمات غیر حضوری این شرکت بهره مند شوند.
1399/09/05
طرح ضربتی افزایش پایداری انتقال گاز در ماهنشان تا 15 آذرماه
مدیرعامل گاز زنجان از افزایش بیش از پیش پایداری انتقال گاز در شهرستان ماهنشان با اجرای طرح ضربتیِ اجرای خط لوله ۶ کیلومتری آق کند به آلمالو تا دو هفته آینده خبر داد
1399/09/05
اطلاعیه قطعی گاز در شهرستان طارم
روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان اعلام کرد: جریان گاز طبیعی مشترکین دهستان گیلوان، صومعه بر، انارستان و پاسار فردا قطع خواهد بود.
1399/09/05
براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا صورت می گیرد؛ دورکاری 50 درصد کارکنان گاز زنجان تا نیمه اول آذرماه
مدیرعامل گاز زنجان گفت: حضور کارکنان این شرکت تا دو هفته آینده به صورت ۵۰ درصد خواهد بود
1399/09/03
آمادگی گاز زنجان برای تامین ایمنی و گازرسانی پایدار با استقرار کشیک های زمستانی
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از نظارت و کنترل بر فشار گاز مصرفی و برقراری جریان مستمرگاز طبیعی با استقرار ۲۴ ساعته کشیک زمستانی از اول آبان ماه امسال خبر داد.
1399/09/01
رییس روابط عمومی گاز زنجان: هموطنان به دلیل توجه نکردن به مسائل ایمنی؛جان خود را از دست می دهند/ مردم نکات ایمنی را با جدیت رعایت کنند
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ نادر رابطی بر ضرورت استفاده صحیح از وسایل گرمایشیِ استاندارد تاکید کرد و گفت: استفاده نادرست از وسایل گرمازا و همچنین استفاده از وسایل غیر استاندارد، باعث بر ...
1399/08/26
بی توجهی در نصب و استفاده از تجهیزات گرمایشی، حوادث جبران ناپذیری به دنبال دارد/ مشترکین؛توصیه های ایمنی را جدی بگیرند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه با شروع فصل سرما؛ استفاده از وسایل گازسوز در میان خانواده ها افزایش می یابد؛ تاکید داشت:مشترکینِ گازِ طبیعی باید در استفاده از این وسایل به نکات ایمنی ت ...
1399/08/21
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان خبر داد: جمعیت روستایی بهره مند از نعمت گاز در شهرستان طارم به5/82 درصدمی رسد
درصد برخورداری گازطبیعی در بخش روستاییِ شهرستان طارمِ زنجان از 80/1 به 82/5 درصد افزایش می یابد.
1399/08/21
s