پنجشنبه, 08 آبان,1399

رنگ متن

با ارائه آموزش و انجام پیگیری های لازم و مستمر توسط HSE؛ آمادگی کارکنان گاز زنجان در مانور ایمنی در برابر زلزله؛ ارزیابی می شود

با ارائه آموزش و انجام پیگیری های لازم و مستمر توسط HSE؛ آمادگی کارکنان گاز زنجان در مانور ایمنی در برابر زلزله؛ ارزیابی می شود
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ موسی احمدلو گفت: ارائه آموزش، انجام پیگیری های لازم و مستمر، تمرین و تقویت عکس العمل کارکنان؛ مهمترین عامل در ارتقاء سطح آمادگی و کاهش خطرات احتمالی است.
وی با بیان اینکه کاهش تلفات زلزله در گرو افزایش آگاهی کارکنان است؛ افزود: افزایش سطح آگاهی راهکاری مهم و کاربردی برای کاهش آسیب ها در برابر حوادث طبیعی از جمله زلزله است که با برگزاری کلاس های آموزشی همچنین شناسایی نقاط امن در محل کار می توان از بروز بسیاری از تلفات و خسارات جلوگیری کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان هدف از برگزاری این مانور را؛ سنجش میزان آمادگی و هماهنگی کارکنان در مواقع بحران عنوان کرد و ابراز داشت: کارکنان ادارات و شرکت ها چه در محیط کار و چه در محیط منزل از جمله گروه های جامعه هستند که همواره در معرض خطرات ناشی از زلزله قرار دارند و ارائه آموزش و مانورهای مداوم و مستمر برای آمادگی این عزیزان در برابر زلزله بعنوان حلقه گم شده در چرخه مدیریت بحران زلزله در کشور اجتناب ناپذیر و امری ضروری است.
مهندس احمدلو؛ ارزیابی آماده به کار بودن تجهیزات و ابزار آلات، توانمند سازی نیروی انسانی و حفاظت از تاسیسات و ذینفعان در برابر مخاطرات، شناسایی نقاط ضعف و قوت، روشن شدن نقش و مسئولیت ها، اداره کلیه فعالیت ها از قبیل پیش بینی، پیشگیری، کاهش خسارت و ایجاد آمادگی و مقابله با تهدیدات، برآورد میزان کمبودها و نیازهای آموزشی، نیروی انسانی، تجهیزات و حصول اطمینان از عملکرد صحیح طرح ها و روش های مدیریت بحران در شرایط واقعی را از دیگر اهداف برگزاری این مانور عنوان کرد.
وی تصریح کرد: داشتن برنامه ریزی منسجم در چهار چوب دقت و انجام آینده نگری های لازم؛ از ویژگی های ضروری برای موفقیت در موقعیت های موجود است.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان؛ با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین راه های کاهش خطرات ناشی از زلزله، ارتقاء سطح آگاهی و ایجاد آمادگی های لازم است؛ ابراز داشت: در همین راستا توجه ویژه و نگاه جدی کارکنان و مسئولان به مقوله زلزله و تلاش برای آموزش و فراهم کردن بستر مناسب برای آمادگی هر چه بیشتر برای مقابله با زلزله، امری مهم و وظیفه ای همگانی است.
احمدلو افزود: انجام این مانور ها؛ موقعیت مناسبی برای کسب آمادگی هر چه بیشتر و مقابله با شرایط بحران فراهم می کند.
وی اعلام کرد: از ابتدای سال تا کنون ۳۲ مانور با محوریت مدیریت صدمه به علمک و ایستگاه، سیل، زلزله، تست ارتباط بیسیم، صدمه به شبکه تغذیه و توزیع، نشت گریس خور شیرحوضچه ای، نشت درب فیلتر ایستگاه CGS، نشت مرکاپتان و قطع برق؛ برگزار شده است.
در ادامه رییس مدیریت بحران شرکت گاز استان زنجان در تشریح سناریوی ترسیم شده برای مانور زلزله گفت: در این مانور فرضی؛ زلزله ای با قدرت ۵.۴ در مقیاس ریشتر منطقه را لرزانده و منجر به بروز صدمات و خسارات در دیوارها، سقف، ساختمان اداری و بخشی از محیط تاسیسات و موتورخانه می شود که با احساس اولین لرزه های شدید در ساختمان، نفرات با رعایت اصول مواجه با زلزله؛ نسبت به پناهگیری مناسب در محل های امن اقدام و با بهبود نسبی اوضاع در مرحله بعدی سریعاً به محل تجمع ایمن حرکت و در آن منقطه تجمع پیدا می کنند.
محسن حیدری با بیان اینکه در این مرحله نفرات حراست نسبت به بستن سریع شیر گاز و جریان آب و برق اداری اقدام و با بررسی لیست ورود و خروج؛ متوجه عدم حضور یکی از نفرات در محل تجمع ایمن می شوند؛ افزود: پس از بررسی های صورت گرفته مشخص می شود یکی از نفرات درحالِ تعمیرِ پمپِ آب بوده که به علت زلزله در موتورخانه محبوس و امکان خروج ندارد.
وی تصریح داشت: با رویداد این حادثه، بلافاصله عملیات جستجو و امداد و نجات شروع و نفر تاسیساتی در گوشه ای از موتورخانه با زخم شدید و احتمال شکستگی در ساق پا پیدا می شود که با رعایت موارد ایمنی نسبت به انتقال فرد به محوطه امن برای اقدامات اولیه درمانی اقدام می شود.
رییس مدیریت بحران شرکت گاز استان زنجان ادامه داد: با اطمینان از بازگشت آرامش و اتمام پس لرزه ها؛ بازبینی از اتاق ها و برآورد خسارات احتمالی به ساختمان ها و تجهیزات صورت گرفته و لیست خسارات تهیه می شود.
مهندس حیدری اظهار کرد: همچنین اکیپ نشت یابی به نشت یابی اطراف ساختمان اداری می پردازند تا از عدم نشتی زیر زمینی در اطراف مطمئن شده و یک اکیپ نیز با دستگاه گاز سنج؛ موتورخانه را بررسی تا از عدم نشت گاز و سایر محصولات احتراق مطمئن شوند.
وی ابراز داشت: با بازرسی نیروی تاسیسات از لوله ها و اتصالات و تجهیزات موجود؛ یک نفر مسوول بررسی کلاهک ها و کنترل وضعیت دودکش ها می شود و آب جمع شده داخل موتورخانه با پمپ به بیرون انتقال می یابد.
حیدری افزود: در پایان مانور با برقراری حالت پایدار؛ نفرات به محل کار خود برگشته و مانور با برگزاری جلسه بررسی به پایان می رسد.
;
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
دوره های آموزشی آنلاینِ گاز زنجان؛ خانوادگی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان موسی احمدلو گفت: با درخواست امور بانوان و سرپرست مددکاری اجتماعی این شرکت؛ واحد آموزش شرایط لازم برای برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای ۶۰ نفر از کارکنان و ...
1399/08/07
به مشکلات پیمانکاران گاز زنجان رسیدگی می‌شود؛ با هدف رفع موانع ومشکلات گازرسانی؛ مدیرعامل گاز زنجان با پیمانکاران پروژه های اجرایی دیدار کرد
مدیرعامل گاز زنجان به منظور افزایش سطح تعامل دو سویه و آگاهی از مسایل و مشکلات پیمانکاران اجرایی با ایشان دیدار و گفت و گو کرد.
1399/08/03
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان خبر داد: آمادگی گاز زنجان برای اجرای رایگان طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها در استان
شهروندان زنجانی که واحدهای مسکونی و تجاری آنها مجهز به موتورخانه است می توانند تنها با درخواست خود؛ از مزایای طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها به صورت "رایگان" بهره مند شوند.
1399/07/27
مدیر عامل در نشست صمیمی با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان شاغل در گاز زنجان: گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛ گرامیداشت40 سال اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است
در گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس؛ مدیرعامل گاز زنجان با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان شاغل در این شرکت نشستی صمیمانه برگزار و از ایثار و از خودگذشتگی ایشان قدردانی کرد.
1399/07/08
پیام تبریک مهندس احمدلو به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
موسی احمدلو، مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با ارسال پیامی، آغاز هفته دفاع مقدس را به کارکنان خدوم گاز زنجان، ایثارگران و خانواده محترم شهدا تبریک و تهنیت گفت.
1399/07/05
جذب بیش از 355 هزارمشترک گاز در استان زنجان
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از جذب بیش از ۳۵۵ هزارمشترک گاز طبیعی در این استان خبر داد.
1399/07/01
بهره‌مندی96 درصد خانوارهای زنجانی از گاز طبیعی
مدیرعامل شرکت گاز استانزنجان گفت: با بهره مندی همه ۲۱ شهر و ۵۹۳ روستای استان از نعمت گاز طبیعی؛ هم‌اکنون میانگین بهره‌مندی خانوارهای زنجانی از گاز طبیعی به ۹۶ درصد رسیده است.
1399/07/01
مسئولیت اجتماعی، سرلوحه فعالیت‌های گاز زنجان 50 هزار نسخه کتابچه راهنمای استفاده بهینه و ایمن گاز طبیعی آماده توزیع بین مشترکین جدید زنجانی
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان از چاپ و توزیع۵۰ هزار نسخه کتابچه راهنمای استفاده بهینه و ایمن گاز طبیعی در آستانه ورود به فصل سرما خبر داد.
1399/06/25
s