سه شنبه, 08 مهر,1399

رنگ متن

در 4 ماهه نخست امسال صورت گرفت: کاهش سرقت گاز در استان زنجان/ انشعابات غیر مجاز و دست کاری کنتور رایج ترین روشهای سرقت گاز

در 4 ماهه نخست امسال صورت گرفت: کاهش سرقت گاز در استان زنجان/ انشعابات غیر مجاز و دست کاری کنتور رایج ترین روشهای سرقت گاز

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ موسی احمدلو با بیان اینکه تعداد زیادی پرونده سرقت گاز در دادگاه وجود دارد و گاز ِتعداد زیادی از متخلفان به همین دلیل قطع شده است، خاطر نشان کرد: به دلیل شیوع کرونا ویروس و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها و فعالیت های اقتصادی؛ شاهد کاهش سرقت گاز درسال جاری هستیم.
وی تصریح داشت: ایجاد انشعابات غیر مجاز و دست کاری کنتور؛ رایج ترین روشهای سرقت گاز در سطح شبکه توزیع گاز طبیعی استان است.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به تجهیز تیم‌های بازرسی برای کنترل و نظارت بر مشترکین؛ گفت: سال گذشته بازرسان این شرکت از کنتور گاز برخی منازل و مشترکین گاز استانی سرزده بازدید‌ کردند که این بازدید‌ها امسال نیز ادامه دارد.
مدیرعامل شرکت گازاستان زنجان همچنین با اشاره به اشکال مختلف هدر رفت گاز در استان؛ از حجم گاز تحویلی سالانه به میزان ۲ میلیارد و ۷۴۸ میلیون متر مکعب گاز طبیعی خبر داد و افزود: از این میزان؛ موفق به تامین گاز مشترکین محترم به میزان ۲ میلیارد و ۷۱۶ میلیون متر مکعب در سال گذشته شده ایم که درصد حجم گاز محاسبه نشده به حجم گاز تحویلی؛ ۹۷ صدم درصد است که عملکرد خوبی است.
مهندس احمدلو ادامه داد: درصد حجم گاز محاسبه نشده به حجم گاز تحویلی در سال ۹۷ نیز معادل ۵/۲ (دو نیم) درصد بوده است که شاهد کاهش ۵/۱ درصدی هدر رفت گاز نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.
وی؛ حجم گاز تزریقی به خطوط و شبکه های جدید، حجم گاز ناشی از تخلیه فیلترها و حجم گاز مصرفی گرمکن ها را از مهم ترین عواملِ هدر رفتِ احجام گاز ِعملیاتی عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان همچنین در تشریح میزان خسارت هر انشعاب غیر مجاز گاز توسط متخلفین ابراز داشت: در جنبه عمومی، پس از حکم از مراجع قانونی؛ طبق قوانین و مقررات سرقت گاز در خصوص مصارف مختلف، جزای نقدی درجه شش ماده ۱۹قانون مجازات اسلامی مصوب ۰۱/۰۲/۱۳۹۲برای خانگی و غیر خانگی به یک تا دو برابر بهای خدمات مصرفی لحاظ می شود.
مهندس احمدلو تصریح کرد: البته تکرار سرقت؛ تا ۶ ماه قطعی گاز بدنبال دارد.
وی ادامه داد: میزان خسارت؛ مستند به بند ت ماده ۱ از آیین نامه اجرایی قانون مجازات که اشاره به استفاده کنندگان غیر مجاز از آب،برق، تلفن،فاضلاب و گاز دارد، عبارت است از زیان ناشی از دخالت و تصرف غیر مجاز در تأسیسات موضوع قانون که به دستگاه های مربوط وارد می شود و میزان آن به تناسب آسیب وارده بنا به اعلام دستگاه ذی ربط طبق ضوابط و مقررات مربوط تعیین می شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان تصریح داشت: در اجرای این بند از آیین نامه و همچنین لحاظ "مقررات و شرایط استفاده از گاز طبیعی" پس از کشف استفاده غیر مجاز، حسب مورد میزان گاز مصرف شده و خسارت وارده با اعمال تعرفه های قانونی محاسبه و ضمن تنظیم شکوائیه و اعلام وقوع جرم به مرجع قضایی، مراتب مستند میزان خسارت وارده به شرکت و همچنین محاسبه جزای نقدی از طرف دادگاه رسیدگی کننده واقع می شود.
وی ضمن قدردانیا زکارکنان خدوم گاز زنجان خاطرنشان کرد: ازتمامی ظرفیتهای موجود برای حفاظت و صیانت از تاسیسات گازرسانی استفاده خواهیم کرد تا این سرقت ها کاهش یابد.

;
نظر شما چیست
 captcha
آخرین اخبار
پیام تبریک مهندس احمدلو به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
موسی احمدلو، مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با ارسال پیامی، آغاز هفته دفاع مقدس را به کارکنان خدوم گاز زنجان، ایثارگران و خانواده محترم شهدا تبریک و تهنیت گفت.
1399/07/05
جذب بیش از 355 هزارمشترک گاز در استان زنجان
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از جذب بیش از ۳۵۵ هزارمشترک گاز طبیعی در این استان خبر داد.
1399/07/01
بهره‌مندی96 درصد خانوارهای زنجانی از گاز طبیعی
مدیرعامل شرکت گاز استانزنجان گفت: با بهره مندی همه ۲۱ شهر و ۵۹۳ روستای استان از نعمت گاز طبیعی؛ هم‌اکنون میانگین بهره‌مندی خانوارهای زنجانی از گاز طبیعی به ۹۶ درصد رسیده است.
1399/07/01
مسئولیت اجتماعی، سرلوحه فعالیت‌های گاز زنجان 50 هزار نسخه کتابچه راهنمای استفاده بهینه و ایمن گاز طبیعی آماده توزیع بین مشترکین جدید زنجانی
رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان از چاپ و توزیع۵۰ هزار نسخه کتابچه راهنمای استفاده بهینه و ایمن گاز طبیعی در آستانه ورود به فصل سرما خبر داد.
1399/06/25
با ارائه آموزش و انجام پیگیری های لازم و مستمر توسط HSE؛ آمادگی کارکنان گاز زنجان در مانور ایمنی در برابر زلزله؛ ارزیابی می شود
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از برگزاری مانور ایمنی در برابر زمین لرزه، با هدف سنجش میزان آمادگی و هماهنگی کارکنان گاز زنجان در شرایط اضطراری خبر داد.
1399/06/16
بهره‌برداری و کلنگ‌زنی پروژه‌های گازرسانی در استان زنجان همزمان با هفته دولت؛ 20 طرح گازرسانی روستایی در زنجان افتتاح و یا کلنگ زنی شد
به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ مدیرعامل این شرکت از افتتاح ۲ طرح و آغاز عملیات اجرایی ۱۸ طرح گازرسانی روستایی در استان زنجان خبر داد.
1399/06/05
گرمای گاز در روستاهای تخت و غلام چم زنجان
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از افتتاح طرح گازرسانی به روستای تخت از توابع شهرستان خدابنده و روستای غلام چم از توابع شهرستان طارم همزمان با هفته دولت خبر داد.
1399/06/05
با گازدار شدن 40 واحد صنعتی در هفته دولت؛ واحدهای صنعتی- تولیدی گازدار استان زنجان به یک هزار و 298 واحد رسید
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: ۴۰ واحد صنعتی- تولیدی به مناسبت هفته دولت افتتاح و اجرایی شد تا شمار واحدهای صنعتی- تولیدی گازدار استان زنجان به یک هزار و ۲۹۸ واحد برسد.
1399/06/05
s