پنجشنبه, 14 فروردین,1399

فرارسیدن بهار سبز خرمدره، با گاز ؛ فرماندار: خرمدره؛ شهرستان سبز استان زنجان در گازرسانی

فرارسیدن بهار سبز خرمدره، با گاز ؛ فرماندار: خرمدره؛ شهرستان سبز استان زنجان در گازرسانی

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ حجت محمدی از بهره مندی ۱۰۰ درصد خانوار شهری شهرستان خرمدره از نعمت گاز طبیعی خبر داد و گفت: ۹۹ درصد خانوار روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند که با اتمام تنها ۲ طرح گازرسانی؛ نخستین شهرستان سبز استان زنجان خواهیم بود.
فرماندار خرمدره با بیان اینکه توسعه گازرسانی به شهرها، روستاها و صنایع؛ حرکت افتخارآمیزی است که به برکت جمهوری اسلامی ایران امروز شاهد محرومیت زدایی و گسترش رفاه در جای جای ایران اسلامی هستیم؛ افزود: با هدف اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و گسترش عدالت اجتماعی در مناطق کمتر توسعه یافته، زیرساخت های لازم برای توسعه گازرسانی به ویژه در روستاها فراهم شده است.
محمدی با بیان اینکه خرمدره ای ‌ها از گاز برای توسعه کسب ‌و‌ کار استفاده می‌کنند؛ اظهار کرد: با توجه به زیر ساخت های فراهم شده در خرمدره این شهرستان به عنوان دومین دامداری بزرگ کشور، یکی از بزرگترین مجتمع های یکپارچه کشاورزی با یک هزار و ۲۰۰ هکتار، دومین تولید کننده شیر در مقیاس خود در سطح کشور، فعالیت شرکت پرافتخار مینو با اشتغال یک هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و شهرک های صنعتی فعال در فضایی به وسعت ۳۲۰ هکتار؛ فعالیت گسترده ای دارد که باعث افتخار است.
وی با اشاره به تحریم های صورت گرفته در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی؛ اذعان داشت: باید همواره تلاش کنیم تا با افزایش توانمندی های علمی و تخصصی و  بکارگیری ظرفیت های داخلی در مقابل آسیب های احتمالی ایستادگی کرده و با برطرف کردن معایب و افزایش کیفیت تولیدات داخلی، اقتدار خود را بیش از پیش به رخ جهانیان بکشیم.  
فرماندار خرمدره تصریح داشت: با زیر ساخت های فراهم شده حتی دام پروری های این شهرستان و حتی در برخی مناطق روستایی نیز به صورت متراکم از نعمت گاز بهره مند هستند.
 محمدی با اشاره به اینکه با حضور ارزشمند گاز دغدغه مسئولان در حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده های محیطی برطرف شده است، افزود: با حجم گسترده فعالیت های تولیدی و صنعتی در این شهرستان؛ اگر جایگزین دیگری مانند سوخت های فسیلیِ نفت سفید، گازوئیل و مازوت برای گاز بود؛ قطعاً با منطقه ای آلوده مواجه بودیم.
وی با بیان اینکه بسیاری از ظرفیت های ارزشمند نعمت گاز برای عموم مردم ناشناخته است؛ اذعان داشت: شاید برای مردم بیشتر بخش گرمایشی این محصول مد نظر باشد، در حالی که بخش اعظمی از برق نیروگاه های حرارتی کشور  و حتی انرژی تولیدی برق سدها؛ از گاز تامین می شود.
فرماندار خرمدره با تاکید بر اینکه از این نعمت الهی باید با دقت و به بهترین نحو ممکن استفاده شود؛ به عملکرد خوب گاز زنجان در آموزش مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی در مدارس استان اشاره کرد و گفت: قطعاً آموزش چهره به چهره با دانش آموزان و حضور کارشناسان در مساجد استان؛ در شناسایی و مدیریت مصرف این سوخت ارزشمند تاثیرگذار است که البته همت همه اصحاب رسانه را می طلبد.
محمدی افزود: حضور خوب مسئولین و مهندسین گاز زنجان در گازررسانی به این شهرستان قابل تقدیر است و با ارتباطاتی که با مردم شریفمان داریم؛ معرفی این شرکت به عنوان یک دستگاه خدمات رسان خوب که در کمترین زمان ممکن به توسعه شبکه گازرسانی و رفع نواقص می پردازد؛ نمره بسیار ارزشمندی است.
 رییس اداره گاز شهرستان خرمدره نیز در ادامه با گرامیداشت ایام ا... دهه مبارک فجر؛ از افتتاح طرح گازرسانی به ۲ واحد تولیدی و صنعتی در این شهرستان خبر داد و گفت: برای این طرح ها بیش از ۲۸۸ میلیون تومان اعتبار؛ هزینه شده است.
غلامرضا اکبری با بیان اینکه جمعیت۶۷ هزار و ۹۴۴ نفری شهرستان خرمدره ؛ معادل ۶.۴ درصد از جمعیت کل استان است؛ افزود: به برکت انقلاب اسلامی؛ ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۹ درصد خانوار روستایی شهرستان خرمدره از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
وی با اشاره به اینکه از ۱۶ روستای شهرستان خرمدره؛ ۱۴روستا متصل به شبکه گاز کشور است؛ تصریح داشت: ۲ روستای باقیمانده به دلیل صعب العبور بودن منطقه؛ در دست بررسی و اقدام است.
رییس اداره گاز شهرستان خرمدره ابراز کرد: با اجرای ۳۵ کیلومتر خطوط انتقال گاز، ۲۶۰ کیلومتر شبکه‌های تغذیه و توزیع گاز و نصب بیش از ۱۳ هزار علمک گاز به ۳ هزار مصرف کننده خانگی شهری، ۴ هزار و ۴۰۰ مصرف کننده روستایی، یک هزار و ۱۲۰ مصرف کننده تجاری و ۵۸ واحد صنعتی؛ خدمات ارائه می کند.
اکبری با اعلام اینکه همه شهرک های صنعتی و صنایع عمده شهرستان از جمله شهرک صنعتی خرمدره، کارخانه مینو و شرکت معدن کاران نسوز بهره مند از گاز هستند؛ افزود: تامین گاز ۴ جایگاه  CNG  نیز از دیگر خدماتی است که مردم شهرستان خرمدره ارائه می شود.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
در شش ماهه دوم سال؛98 بیش از 9 هزار نفر ساعت دوره آموزشی برای کارکنان گاز زنجان برگزار شد
واحد آموزش گاز زنجان در شش ماهـه دوم پارسال؛ ۹ هزار و ۶۶ نفر ساعت دوره آموزشی برگزار کـرد تا ۶۸۹ نفر از کارکنـان رسمی و پیمانی با حضور در ۶۰ دوره مختلف تخصصی و عمومی؛ آموزش هـای لازم را دریافت کنند.
1399/01/09
پیام نوروزی مقام معظم رهبری: سال 99؛ سال «جهش تولید»
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹، سال جدید را سال «جهش تولید» نام‌گذاری کردند.
1399/01/06
پیام تبریک مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به مناسبت نوروز 1399
مهندس حسن منتظر تربتی،معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران درپیامی خطاب به همکاران، فرارسیدن سال نو را به کلیه کارکنان پرتلاش این شرکت در اقصی نقاط کشور و خانواده‌های آنان، تبریک و تهنیت گفت.
1399/01/06
پیام تبریک مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت نوروز 1399
مهندس موسی احمدلو در پیامی خطاب به همکاران، فرارسیدن سال نو را به همه کارکنان پرتلاش این شرکت و خانواده‌های ایشان، تبریک و تهنیت گفت.
1399/01/06
با هدف پیشگیری و قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا؛ ماموران قرائت کنتور گاز به درب منازل مراجعه نمی کنند/ زنجانی ها خدمات را به صورت غیرحضوری دریافت می کنند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با توجه به ضرورت رعایت مسائل بهداشتی، پیشگیری و قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا، کنتورخوان‌های این شرکت تا اطلاع ثانوی به درب منازل شهروندان مراجعه نکرده و ارائه خدمات ...
1398/12/27
دست شرکت گاز در دست دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای پیشگیری از کرونا ویروس
در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و کمک به پیشگیری و ریشه کنی ویروس کرونا؛ کارکنان گاز زنجان در کنار تلاشگران مراکز بهداشت و خدمات شهری در ضد عفونی معابر اصلی و فرعی شهر زنجان مشارکت کردند.
1398/12/24
همزمان با هفته منابع طبیعی و روز بزرگداشت شهدا؛ مدیرعامل و کارکنان گاز زنجان با کاشت نهال؛ یاد 21 شهید منتسب این شرکت را گرامی داشتند
در آستانه فرا رسیدن بهار طبیعت و به مناسبت روز درختکاری، هفته منابع طبیعی و روز بزرگداشت شهدا؛ مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و برخی از کارکنان این شرکت در اقدامی نمادین به یاد تنها شهید گاز زنجان و۲۰ شهی ...
1398/12/21
تلاش 11 ساله برای فرهنگ سازی مصرف بهینه و رفتارهای ایمن؛ با اجرای همیار گاز 140 هزار دانش آموز زنجانی زیر پوشش طرح همیار گاز قرار گرفته اند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبرگفت: با تلاش مجدانه برای آموزش یازده هزار دانش آموز مقطع پنجم ابتدایی در سال جاری؛ این تعداد به ۱۴۰ هزار دانش آموز در ۱۱ سال گذشته رسیده است.
1398/12/17
s