پنجشنبه, 14 فروردین,1399

فرماندار خدابنده: توسعه گازرسانی زمینه‌ساز مهاجرت معکوس در روستاهای خدابنده ی زنجان

فرماندار خدابنده: توسعه گازرسانی زمینه‌ساز مهاجرت معکوس در روستاهای خدابنده ی زنجان

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ دکتر ایوب بیگدلی با اعلام اینکه توسعه گازرسانی زمینه‌ساز تولید ملی، اشتغال، رونق تولید و رفاه عمومی و ایجاد بستری مناسب برای تولید است، گفت: این امر به صورت مهاجرت معکوس خود را در شهرستان خدابنده نشان داده است.
فرماندار خدابنده با بیان اینکه جمعیت ۱۶۴ هزار و ۴۵۰ نفری این شهرستان معادل ۱۵.۶ درصد از جمعیت کل استان است؛ افزود: به برکت انقلاب اسلامی؛ بیش از ۲۶ هزار خانوار خدابنده ای از نعمت گاز استفاده می کنند.
دکتر بیگدلی با اشاره به اینکه شهرستان خدابنده معروف به انبار قله استان است و ۶۵ درصد جمعیت آن در روستاها ساکن و در حوزه کشاورزی و دامداری مشغول تولید هستند؛ ابراز داشت: بهره مندی۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۰.۶ درصد جمعیت روستایی خدابنده؛ موجبات رضایت خاطر مردم شریف و رونق تولیدات شهرستان را فراهم کرده است که قدردان انقلاب و مسئولین خدوم نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم.
وی تأمین انرژی مطمئن و پایدار را به عنوان یکی از نیازهای اصلی برای حمایت از تولیدات داخلی و توسعه گازرسانی به مناطق مختلف و به نوعی حمایت از تولید، کارآفرینی، اشتغال و رونق اقتصادی در کشور اعلام کرد و ابراز داشت: گازرسانی به خدابنده همچنین موجب افزایش کیفیت در کوره های آجر پزی و بالا بردن توان رقابت با استانهای همجوار و پایین آمدن قیمت تمام شده محصولات، افزایش امید در روستاییان و مهاجرت معکوس در برخی روستاهای شهرستان شده است.
فرماندار خدابنده با اشاره به اهمیت گاز به عنوان سوخت پاک و در دسترس؛ اذعان کرد: با وجود این نعمت الهی علاوه بر پایین آمدن قیمت تمام شده محصولات تولیدی برای کشاورزان و تولیدکنندگان؛ همچنین شاهد آلودگی هوا، مشکلات عدیده تامین سوخت های مایع و فسیلی نیستیم.
بیگدلی با تشکر از زحمات کارکنان خدوم گاز زنجان در گازرسانی به نقاط مختلف استان؛ بلاخص در بخش روستایی و صنایع؛ از رضایتمندی مشترکین گاز شهرستان خدابنده از عملکرد موفق گاز زنجان از خدمات ارائه شده خبر داد.
بیگدلی همچنین از اقدامات مهم و ارزشمند انجام شده در زمینه فرهنگ سازی مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی توسط شرکت گاز زنجان و اداره گاز شهرستان خدابنده خبر داد و افزود: اجرای طرح همیار گاز و آموزش دانش آموزان در مدارس و همچنین شهروندان در مساجد؛ اقدامی ارزشمند در تعمیق و فرهنگ سازی مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی است که کمک جمعی و حضور همه اصحاب رسانه را می طلبد.
در ادامه رئیس اداره گاز ناحیه خدابنده نیز با اعلام اینکه به برکت انقلاب اسلامی همه ۷ شهرستان قیدار، سجاس، گرماب، سهرورد، کرسف، زرین رود و نوربهار با ۱۰۰ درصد بهره مندی و ۱۵۸ روستای شهرستان با ۹۰.۶ درصد از نعمت گاز طبیعی استفاده می کنند؛ تصریح داشت: از ۲۲۶ روستای شهرستان خدابنده؛ ۴۷ طرح روستایی در دست طراحی و ۱۳ طرح نیز در دست اجراست.
اسماعیل ونده شاد با بیان اینکه در دهه فجر امسال شاهد افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۲۹ طرح گازرسانی در شهرستان خدابنده هستیم؛ ابراز کرد: با گازرسانی به ۱۹روستا با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد و ۶۸۴ میلیون تومان؛ موجبات بهره مندی ۳ هزار و ۵۷ خانوار روستایی این شهرستان فراهم شد.
وی اعلام داشت: در این دهه مبارک شاهد افتتاح طرح گازرسانی به ۵ روستای شهرستان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۹۸۸ میلیون تومان هستیم تا ۲۴۹ واحد مسکونی از گاز بهره مند شوند.
وی همچنین از افتتاح طرح گازرسانی به ۵ واحد تولیدی و صنعتی در دهه فجر خبر داد و افزود: برای این طرح ها نیز بیش از ۵۸۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
رئیس اداره گاز ناحیه خدابنده با اشاره به وضعیت گازرسانی در این شهرستان؛ گفت: توفیق داریم با اجرای ۶۳.۹۸ کیلومتر خط انتقال گاز، ۱هزار و ۵۱۸ کیلومتر شبکه‌های تغذیه و توزیع گاز، نصب ۳۰ هزار و ۷۶۲ علمک گاز؛ به ۲۱ هزار و ۳۴۵ مصرف کننده خانگی شهری، ۲ هزار و ۲۵۱مصرف کننده تجاری، ۴۰ مصرف کننده صنعتی و ۲ هزار و ۹۳۴ مصرف کننده روستایی خدمات ارائه کنیم.
ونده شاد از بهره مندی شهرک صنعتی شهرستان  و صنایع عمده مانند کارخانه سیمان سجاس خبر داد و افزود: تامین گاز ۴ جایگاه  CNG در سطح شهرستان نیز از اقدامات لازم در ارائه هر چه بهتر خدمات به مشترکین محترم خدابنده است .

نظر شما چیست
آخرین اخبار
در شش ماهه دوم سال؛98 بیش از 9 هزار نفر ساعت دوره آموزشی برای کارکنان گاز زنجان برگزار شد
واحد آموزش گاز زنجان در شش ماهـه دوم پارسال؛ ۹ هزار و ۶۶ نفر ساعت دوره آموزشی برگزار کـرد تا ۶۸۹ نفر از کارکنـان رسمی و پیمانی با حضور در ۶۰ دوره مختلف تخصصی و عمومی؛ آموزش هـای لازم را دریافت کنند.
1399/01/09
پیام نوروزی مقام معظم رهبری: سال 99؛ سال «جهش تولید»
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹، سال جدید را سال «جهش تولید» نام‌گذاری کردند.
1399/01/06
پیام تبریک مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به مناسبت نوروز 1399
مهندس حسن منتظر تربتی،معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران درپیامی خطاب به همکاران، فرارسیدن سال نو را به کلیه کارکنان پرتلاش این شرکت در اقصی نقاط کشور و خانواده‌های آنان، تبریک و تهنیت گفت.
1399/01/06
پیام تبریک مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان به مناسبت نوروز 1399
مهندس موسی احمدلو در پیامی خطاب به همکاران، فرارسیدن سال نو را به همه کارکنان پرتلاش این شرکت و خانواده‌های ایشان، تبریک و تهنیت گفت.
1399/01/06
با هدف پیشگیری و قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا؛ ماموران قرائت کنتور گاز به درب منازل مراجعه نمی کنند/ زنجانی ها خدمات را به صورت غیرحضوری دریافت می کنند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با توجه به ضرورت رعایت مسائل بهداشتی، پیشگیری و قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا، کنتورخوان‌های این شرکت تا اطلاع ثانوی به درب منازل شهروندان مراجعه نکرده و ارائه خدمات ...
1398/12/27
دست شرکت گاز در دست دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای پیشگیری از کرونا ویروس
در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و کمک به پیشگیری و ریشه کنی ویروس کرونا؛ کارکنان گاز زنجان در کنار تلاشگران مراکز بهداشت و خدمات شهری در ضد عفونی معابر اصلی و فرعی شهر زنجان مشارکت کردند.
1398/12/24
همزمان با هفته منابع طبیعی و روز بزرگداشت شهدا؛ مدیرعامل و کارکنان گاز زنجان با کاشت نهال؛ یاد 21 شهید منتسب این شرکت را گرامی داشتند
در آستانه فرا رسیدن بهار طبیعت و به مناسبت روز درختکاری، هفته منابع طبیعی و روز بزرگداشت شهدا؛ مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و برخی از کارکنان این شرکت در اقدامی نمادین به یاد تنها شهید گاز زنجان و۲۰ شهی ...
1398/12/21
تلاش 11 ساله برای فرهنگ سازی مصرف بهینه و رفتارهای ایمن؛ با اجرای همیار گاز 140 هزار دانش آموز زنجانی زیر پوشش طرح همیار گاز قرار گرفته اند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبرگفت: با تلاش مجدانه برای آموزش یازده هزار دانش آموز مقطع پنجم ابتدایی در سال جاری؛ این تعداد به ۱۴۰ هزار دانش آموز در ۱۱ سال گذشته رسیده است.
1398/12/17
s