دوشنبه, 01 مهر,1398

مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان: مانور گاز زنجان، استمرار خدمات در شرایط بحران است/ و حضور و همکاری موثر دستگاه های اجرایی استان؛ سرمایه گذاری در مواقع بحران

مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان: مانور گاز زنجان، استمرار خدمات در شرایط بحران است/ و حضور و همکاری موثر دستگاه های اجرایی استان؛ سرمایه گذاری در مواقع بحران

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان؛ در آغازین مرحله برگزاری این مانور؛ مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان؛ از مشارکت همه جانبه دستگاه های اجرایی استان قدردانی و با اشاره به اینکه برگزاری چنین مانورهایی برای 3 قشر از جامعه می تواند مفید فایده باشد؛ گفت: دستگاه خدمات رسان گاز زنجان که رابطه مستقیم با رفاه و آسایش مردم دارد؛ در درجه اول رضایتمندی عموم مردم را فراهم می کند؛ چرا که با اطلاع رسانی چنین اقداماتی؛ مردم در جریان توجه دولتمردان به فراهم کردن زیر ساخت ها و رفاه هر چه بیشتر ایشان خواهند بود.
مهندس سلیمی با بیان اینکه حفاظت از سرمایه های ملی و تاسیسات گازرسانی؛ دومین دستاورد این مانور است؛ افزود: خود ارزیابی و خود مدیریتی گاز زنجان سومین اثربخشی چنین مانورهایی است که نشان می دهد؛ این مجموعه درحال رشد و بالندگی است و تمام تلاش خود را در خدمت به مردم حتی در مواقع بحرانی به خوبی دنبال می کند.
وی همچنین توجه جمع حاضر را به خسارات ناشی از زلزله به عنوان یکی دیگر از عوامل بحران؛ جلب کرد و ابراز داشت: 162 روستای استان زنجان روی گسل زلزله قرار دارد که از این میزان؛ 29 روستا در شهرستان زنجان است.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری زنجان همچنین به بحران سیل اشاره کرد و اعلام داشت: از 940 روستای استان؛ 274 روستا در معرض سیل قرار دارد که 78 روستا با چنین شرایطی در شهرستان زنجان است.
مهندس سلیمی در پایان به توجه جدی در زمینه آموزش همگانی و تلاش برای ایجاد زمینه لازم برای مشارکت مردمی و فراهم کردن آمادگی در مردم اشاره کرد و تصریح داشت: شرکت گاز استان زنجان فعالیت های خوب و گسترده ای در سطح استان به انجام رسانده است که استمرار این اقدامات بسیار مهم و تاثیر گذار در مدیریت هر چه بهتر بحران های احتمالی است.
در ادامه؛ فرماندار زنجان نیز با حضور در جمع مسئولین دستگاه های اجرایی حاضر در این مانور با اشاره به اینکه کشور ایران در منطقه ای با بحران های طبیعی و غیر طبیعی مواجه است؛ بر همکاری گسترده دستگاه های اجرایی استان در اجرای مانورهای مختلف تاکید کرد و گفت: برگزاری چنین مانورهایی زمینه لازم برای مدیریت هر چه بهتر بحران های احتمالی را فراهم می آورد.
مهندس عسگری همچنین به برگزاری آموزشهای لازم در زمان قطعی گاز و شرایط بحران اشاره و خواستار ادامه آموزشهای عمومی و همگانی از طرق مختلف شد.
وی استمرار خدمات گازرسانی در شرایط بحران به ویژه در فصول سرد سال، ارتقای آمادگی ادارات خدمات رسان شهرستان زنجان در مواقع بحران، ضرورت خدمات رسانی پیوسته، تمهیدات لازم برای دوگانه سوز کردن تجهیزات بالاخص در نانوایی ها را از مواردی عنوان کرد که باید به آن توجه جدی داشت. قابل تقدیر است.
مهندس عسگری همچنین اعلام داشت: شرکت گاز استان زنجان بالاترین استانداردهای ایمنی و آموزشی را داراست و اقدامات موثری در استان به انجام رسانده است .
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان نیز در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با توجّه به موقعیت ژئوپولتیک و جغرافیای سیاسی- نظامی و اقتصادی، بهره مندی از منابع عظیم فسیلیِ نفت و گاز و معادن غنی زیر زمینی؛ همواره مورد تهدید آمریکا و همپیمانان استرتژیک آن قرار داشته است؛ بر تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مسئولان اشاره کرد و گفت: فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه " دفاع؛ جزئی از هویت یک ملتِ زنده است و هر ملّتی که به فکر دفاع از خود نباشد و خود را آماده نکند در واقع زنده نیست؛ نشان از اهمیّت موضوع آمادگیِ همه جانبه در مقابلِ انواع تهدیدات است.
مهندس احمدلو با بیان اینکه همکاران خدوم شرکت گاز استان زنجان نزدیک به یک ماه هست که برای انجـام هر چه بهتر این مـانور برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را انجـام داده اند؛ به شرایط اضطراری اویل امسـال و سیل رود خـانه قزل اوزن اشاره کرد و افزود: به لطف خداوند متعال، با همکاری؛ همدلی دستگاه های اجرایی استان و آمادگی لازم شرکت گاز / در کمتر از 24 ساعت؛ جریان گاز140 مشترک در 4 روستـا را متصل کنیم.
وی اظهار داشت: امیدواریم با کسب هر چه بیشتر تجربیات و آمادگی لازم و مجهز بودن به تجهیزاتِ روز؛ بتوانیم مدیریت بحران‌های مختلف را به خوبی انجام داده؛ موجبات کاهش هزینه های مالی و خدای نکرده هزینه های جانی را فراهم آوریم و دست در دست هم/ استان و کشورمان را در برابر این بحران‌ها ایمن و مصون نگاه داریم.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه در حال حاضر 21 شهر استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند؛ افزود: در راستای خدمات رسانی پایدار به مردم شریف استان و توسعه شبکه گازرسانی، شاهد بهره مندی 100 درصد جمعیت شهری و 82.7 درصد جمعیت روستایی استان هستیم.
مهندس احمدلو در ادامه با بیان اینکه این شرکت بعنوان تامین کننده گاز طبیعی شهروندان زنجانی، نقش مهمی در ساختار زیربنایی اقتصاد استان و کشور ایفا می کند، ابراز داشت: در حال حاضر از 730 روستای قابل گازرسانی؛ 540 روستای استان بهره مند از نعمت گاز بوده و 72 روستا نیز در دست اقدام است که تا پایان امسال به بهره برداری می رسند.
وی اظهار داشت: همکاران پر تلاشی داریم که امیدواریم با تامین اعتبارات لازم به شاخص بهره مندی 2/91 درصد خانوارهای روستایی استان تا پایان امسال دست می یابیم.
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان هدف از برگزاری این مانور را بررسی هماهنگی منسجم بین واحدها در برخورد با حوادث مختلف، بررسی عکس العمل کارکنان و گروههای مختلف و دستگاه های اجرایی استان در مواجهه با حوادث و شرایط بحرانی و تقویت آنها، بررسی عملکرد افراد و گروههای حاضر در رزمایش، شناسایی نقاط ضعف و قوت آنها، ارائه نظرات و پیشنهادات و جمع بندی آنها در جهت بهبود و پیشرفت آن اعلام کرد.
مهندس احمدلو ابراز داشت: داشتن برنامه ریزی منسجم در چهار چوب دقت و انجام آینده نگری های لازم؛ از ویژگی های ضروری برای موفقیت در موقعیت های مختلف است.
وی با اشاره به اهمیت این گونه مانور ها، ضمن تشکر و قدردانی از کلیه واحد های شرکت کننده در این مانور افزود: انجام این مانور ها موقعیت مناسب برای کسب آمادگی بیشتر و مقابله با شرایط بحران فراهم می کند که پس از اتمام مانور توسط گروه های ارزیاب، عملیات انجام شده مورد ارزیابی قرار می گیرد و نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدیدها هم شناسایی می شود.

نظر شما چیست
آخرین اخبار
کوشش مستمر در ترسیم و تدوین رویکردهای مناسب و یکپارچه سازی فرآیندهای عملکردی در گاز زنجان؛ برگزاری بیش از 40 جلسه توسط کمیته های تعالی سازمانی در شش ماهه نخست امسال
در راستای اجرایی شدن برنامه ارزیابی تعالی سازمانی به عنوان فرایندی برای افزایش توانمندی کارکنان گاز زنجان؛ در شش ماهه نخست سال ۹۸؛ بیش از ۴۰ جلسه توسط کمیته های تعالی سازمانی برگزار شده است.
1398/06/25
564 روستای استان زنجان به شبکه گاز کشور متصل هستند
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از بهره مندی ۵۶۴ روستای استان از نعمت گاز طبیعی خبر داد.
1398/06/11
با افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 6 طرح گاز رسانی همزمان با هفته دولت؛ 80 درصد خانوار روستایی شهرستان طارم زنجان از نعمت گاز بهره مند شدند
در هفته دولت؛ ۶ طرح گارزسانی به دست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار افتتاح و کلنگ زنی شد تا درصد بهره مندی خانوار روستایی طارم به ۸۰ درصد برسد.
1398/06/09
با گازدار شدن 28 واحد صنعتی در هفته دولت؛ واحدهای صنعتی- تولیدی گازدار استان زنجان به یک هزار و 217 واحد رسید
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: ۲۸ واحد صنعتی- تولیدی به مناسبت هفته دولت افتتاح و اجرایی شد تا شمار واحدهای صنعتی- تولیدی گازدار استان زنجان به یک هزار و ۲۱۷ واحد برسد.
1398/06/05
با افتتاح طرح های گازرسانی روستایی در هفته دولت؛ جمعیت روستایی بهره مند از نعمت گاز در استان زنجان به 6/84 درصد رسید
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام این خبر گفت: درصد برخورداری گازطبیعی در بخش روستایی استان زنجان از ۷/۸۲ به ۶/۸۴ درصد افزایش یافت.
1398/06/05
همزمان با هفته دولت انجام می گیرد: افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 61 طرح گازرسانی در استان زنجان
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۶۱ طرح گازرسانی همزمان با هفته دولت در استان خبر داد.
1398/06/02
زنجانی ها در 4 ماهه نخست امسال؛ بیش از 861 میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف کرده اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از مصرف ۸۶۱ میلیون و۹۳۰ هزار متر مکعب گاز طبیعی در ۴ ماهه ابتدایی سال جاری در استان خبر داد.
1398/05/28
صعود تیم کوهنوردی گاز زنجان به یکی از قله های رشته کوه سهند
تیم کوهنوردی شرکت گاز استان زنجان بر اساس برنامه پیش‌بینی شده در تقویم ورزشی سال ۹۸ موفق شد قله ۳ هزار و ۷۱۱ متری کمال؛ یکی از قله های رشته کوه سهند را فتح کنند
1398/05/22
s